A sklidili za to kritiku od lidí i vedení své strany. Lidé jim vyčítají, že se nechali zaprodat a nejdou cestou změny, kterou chtěli. Zkorumpovaní přeběhlíci - to je výraz, který se na jejich adresu používá nejčastěji. Proto, že podpořili tolik kritizovanou koalici ČSSD a ODS.

Přestože společně s nimi měli rozhodující hlasy i dva zastupitelé za TOP 09 Jiří Valeš a Stanislav Mikšovic, o nich lidé příliš nemluví. Veškerá odpovědnost je přisuzována právě Märcovi s Čihařem. To oni jsou ve světle reflektorů, v centru zájmu tisíců lidí. A byli také v centru zájmu obou politických stran, které chtěly radnici ovládnout.

Milan Märc dostal od protiradničních stran dokonce nabídku stát se primátorem. "Nebudu lhát, na hodinku jsem si to v hlavě užil a změnil spoustu věcí. Ale musel jsem odmítnout. Já nejsem vhodný kandidát na primátora," prozradil o svých úvahách nad nečekanou nabídkou Märc.

Říká, že kritiky chápe, ale že volil to nejlepší pro město. A prozradil také, že zpočátku mu případná spolupráce s ODS vadila a společně s V. Čihařem si přáli úplně jinou koalici. Ato ČSSD, PRO Chomutov, TOP 09 a Severočeči.cz.

Proč to tak nedopadlo? Proč podpořili kritizovanou koalici ČSSD a ODS? Dostali za to něco? Nevedl k tomu Milana Märce strach o svoji funkci v Domě dětí a mládeže, který patří pod kraj, kde vládne ČSSD? Bylo u Vojtěcha Čihaře dopředu jasné, že podpoří současnou koalici? Chtějí vůbec něco změnit? A zvládnou to?

Oba tolik propíraní zastupitelé odpovídali na otázky Chomutovského deníku. Na všechny, bez politického mlžení a jasně. Komentovat nechtěli jedinou věc. Chcete vědět kterou?


Čtěte tuto sobotu Chomutovský deník a velký rozhovor s Vojtěchem Čihařem a Milanem Märcem.