Staré autolékárničky, které by skončily kvůli nové vyhlášce nejspíš v popelnici, najdou uplatnění. Shromažďuje je humanitární organizace ADRA s tím, že získaný zdravotnický materiál zašle do keňské nemocnice ve vesnici Itibo. Dobrovolníci z něj vyberou především chirurgické rukavice a obvazový materiál v neporušených obalech.

Sběrných míst je na Chomutovsku hned několik. Dárci mohou nosit vysloužilé autolékárničky až do 18. února do Střední zdravotnické školy v Chomutově na Palackého ul. V Jirkově je shromažďují v A–centru na náměstí E. Beneše. Otevřeno je od pondělí do pátku od 8 do 12 hodin. V úterý a ve čtvrtek od 15 do 17 hodin. V Kadani je převezme MAS Sdružení západního krušnohoří v kanceláři v Jungmannově ul. 621. I tam jsou denně od 8,30 do 15 hodin s výjimkou polední přestávky.

Také v Klášterci nad Ohří pořádají sbírku. Město se na ní podílí ve spolupráci s paní Bělou Gran Jensen a Hnutím Na vlastních nohou Stonožka. Obsah lékárniček poputuje na pomoc afghánským dětem. Kompletní nebo částečně vybavené lékárničky, obvazový materiál, náplasti a dezinfekce dárci nosí přímo na městský úřad.

Otevřeno je v pondělí a ve středu od 8 do 17 hodin a ve zbývající pracovní dny od 8 do 14,30 hodin. Sbírka potrvá do konce ledna.