Přes lokalitu roubenek lemujících cestu Záborčím na Malá Skále navedla z Frýdštejna v neděli 19. března po poledni řidiče autobusu, vezoucího chomutovské florbalisty na zápas, navigace. Za zatáčkou se vyhýbal zaparkovanému autu, sjel z vozovky a skončil v hluboké hlíně nezpevněné krajnice. Stačilo málo a šel by na bok dolů ze stráně. Na pět hodin nehoda uzavřela lokalitu.

Čtěte také: Chomutované se dozvědí, jak se bude rozvíjet město

„Nikdo z pasažérů nepotřeboval od naší posádky, která vyjela na místo, ošetřit," uvedl mluvčí krajské záchranky Michael Georgiev. S pořádným šokem ale skončil řidič. „Přiznal, že poslouchal hlavně navigaci, protože to tady nezná," vysvětlil Ladislav Žák, velitel zásahu hasičů.

Utkání stihli

Z Jablonce nad Nisou vyslali hasiči pro pasažéry svůj evakuační autobus. „Pětadvacet florbalistů jsme i se zavazadly dopravili do Turnova, kde hráli odpolední zápas," doplnil Ladislav Žák.

Ani takový šok nerozhodil koncentraci hráčů chomutovského A týmu, který v tabulce po základní části aktuálně stojí na třetí příčce s jednobodovou ztrátou na druhý Turnov. O to více je hnala touha po výhře, los jim určil právě Turnov za semifinálového partnera. Na odpolední intermezzo v zatáčkách zapomněli a s turnovským protivníkem si na jeho vlastním hřišti v play off poradili. 

Mohlo by vás zajímat. Za přednáškou o Sudetech vyrazte do Hotelu Sudety v Chomutově
Autobus s chomutovskými florbalisty sjel u Malé Skály z cesty

Autobus s chomutovskými florbalisty sjel u Malé Skály z cesty. foto: Deník/Lenka Klimentová