Chomutované se budou již tento týden těšit z nového aquaparku plného atrakcí, za kterými museli dosud dojíždět do sousedního Mostu či nedalekého Marienbergu. Vyplatí se jim změnit své zvyky a vyzkoušet místní novinku nebo je pro jejich peněženky stále výhodnější dojíždění? Chomutovský deník přináší krátké srovnání cen, různých výhod a poskytovaných služeb.

Dospělým vodomilům se finančně vyplatí Chomutov. Ceny jsou s Mostem srovnatelné , ale počítat se musí ještě s částkou vynaloženou za dopravu. Deset korun ušetřených za celodenní zážitky v Mostě totiž lehce spolkne projetá padesátikoruna. Ve srovnání s Marienbergem je pak Chomutov levnější téměř o polovinu.

Rodiny s dětmi pak v Aquasvětě ušetří ve srovnání s Mostem a Marienbergem až dvoj či trojnásobek. Těm nejmenším, v doprovodu rodičů, však vyjde vstříc Most. Děti do výšky 110 centimetrů tam mají vstup zcela zdarma.

Peníze však nejsou vše. Důležitou roli hrají i nabízené služby. V těch Aquasvět lehce zaostává. Ve srovnání s Mostem či Marienbergem nenabízí za stejnou cenu také letní radovánky pod otevřeným nebem a v areálu navíc zcela chybí sauny či parní komory. Oba sousední areály navíc nabízejí prostor pro větší množství návštěvníků.

Srovnání cen blízkých aquacenter.

Jaký je váš názor? Kde se to vyplatí a kde nabízejí lepší služby? Diskutujte pod článkem!

Aquasvět otevře v pátek

Testovacím provozem prošel nový chomutovský plavecký areál Aquasvět na výbornou a proto může již v pátek 19. října přivítat širokou veřejnost. „Úderem patnácté hodiny se odstartuje běžný provoz bazénu, na který Chomutované netrpělivě čekali. Areál bude sloužit plaveckému oddílu, kondičním plavcům, rodinám s dětmi, kojencům, prostě všem vodomilům," oznámil primátor města Jan Mareš.

Do nového Aquasvěta se vejde najednou 320 osob. V prvních dnech se tedy mohou u pokladny tvořit fronty. „Především v pátek počítáme s velkým zájmem návštěvníků, proto jsme připravili pro děti, které by se do bazénu z kapacitních důvodů nedostaly, pohádky v kině Svět zdarma," upozornila Věra Flašková, jednatelka společnosti Kultura a sport Chomutov. (scho)