Uvnitř areálu je velký relaxační bazén s masážními lehátky, velkou skluzavkou a divokou řekou. V menším dětském bazénku je také malá skluzavka. Pro odpočinek je tu velká vířivka. K tomu všemu dva tobogany, v jednom z nich se jezdí na duších, k dispozici jsou ve třech velikostech, dokonce dvojité.

Bazén pro plavce.Plavci zde mají dispozici oddělený sportovní bazén s osmi drahami (foto vpravo). Pro kojenecké plavání je určen samostatný bazének s odděleným zázemím. Šatny s převlékárnami jsou společné pro muže i ženy , mají tím usnadnit návštěvu především rodin s malými dětmi.
V hlavní bazénové hale je velké občerstvení, které nabízí jídlo, pití i prostor pro konzumaci.

Provozovatelem areálu je společnost Kultura a sport Chomutov, která má na starosti všechny nové areály na Zadních Vinohradech a další kulturní a sportovní zařízení ve městě.

Ze starých lázní sem byl přesunut abstraktní obraz akademického malíře Josefa Lieslera, který lidé léta vídávali ve vstupní hale před pokladnami. I nyní je umístěn ve vstupní hale.

Příznivci saunování o svou zálibu nepřijdou, ale budou si muset počkat. Tyto služby, včetně masáží nebo i tělocvičny pro sportovce a veřejnost by měly vzniknout v budově bývalé ošetřovny, tedy přes silnici, u dětského hřiště.

Město získalo na úpravu budovy dotaci. „Po dobu stavby celého IPRM v ní byly kanceláře a zázemí pro stavebníky. Nyní po dokončení všech staveb můžeme začít opravovat i tento objekt a v první polovině příštího roku by mohla sauna pro dvacet lidí a další provozy sloužit veřejnosti," doplnil vedoucí odboru rozvoje, investic a majetku města Petr Chytra. 

Technické parametry atrakcí :


Divoká řeka.sportovní bazén v samostatné hale
- 25 m, 8 drah, hloubka 1,35 - 1,85 m, tribuna 200 míst
velký rekreační bazén - hloubka 1,10 - 1,25 m, 556 m2, obsahuje divokou řeku (proudový kanál), masážní trysky, houpací bazén, prudkou skluzavku, masážní sedací lavice s bublinami, šplhací síť, vodní stěnu, masážní lehátka s bublinami, perlivý gejzír, vodní zvon, chrliče - vodopády, vodní dělo
malý dětský bazén – hloubka 0,2 – 0,5 m, 47 m2, malá skluzavka, bubliny
velký teplý sedací bazén (whirpool) - 38,5 m2
tobogan s jízdou na duších - 117,5 m, samostatný dojezd
tobogan - 107,5 m, samostatný dojezd
prudké skluzavky - dojezd do velkého rekreačního bazénu
plavání kojenců – samostatný provoz, hloubka 1,30 m

ANKETA: Jak se vám líbí nové aquacentrum?

Irina Andrejčuková, 42 let, Jirkov
Nejvíc se mi líbí teplý bazén s bublinkami a tobogán, na kterém se jezdí bez kruhu. Na těch jezdím ráda. Atmosféra je tu celkově fajn, jsou tu pěkné barvy.

Alena Sauerová, 10 let, Boskovice u Brna
Nejvíc se mi líbí ta řeka. Zkoušela jsem, jak z ní jde vyplavat a jde to dobře. Jsem příjemně překvapená. Líbí se mi tu moc. Je tu teplá voda.

Karolína Rauerová, 9 let, Jirkov
Líbí se mi tady strašně moc. Je tady legrace a to je teprve začátek. Nejvíc se mi líbí malý bazén, tam je pěkně teplá voda.

Anna Širůčková, 59 let, Staré Spořice
Jsem spokojená. Líbí se mi všechno. Ty atrakce, co tu jsou, v lázních prostě chyběly. Také sprchy tu jsou určitě lepší.

Jak se líbí v novém areálu vám? Hlasujte a diskutujte u článku!