Výstavba relaxačně oddychového centra na Zadních Vinohradech se blíží ke svému finále. O tom, jaký název nové sportoviště ponese, mohli rozhodnout sami Chomutované. Společnost Kultura a sport Chomutov, která se bude o aqupark později starat, totiž vyhlásila soutěž na jeho pojmenování.

Nad názvem nového vodního světa si tak lámalo hlavu téměř pět desítek Chomutovanů. Přicházely různé nápady. Nejčastější bylo Aquacentrum, Aquafórum, Aquapark, ale také například Ostrov pirátů, Paradise, Oáza nebo třeba Krušnohor.

Vyhrál Aquasvět

„Ze čtyřiceti sedmi zaslaných návrhů jsme vybrali Aquasvět. Ten totiž v sobě spojuje jak vodu, která je tím nejdůležitějším pro plavecký areál, tak i slovo svět, jež pro blízké kino navrhli také občané našeho města," prozradil primátor Jan Mareš.

Aquasvět bude posledním dokončeným centrem z celého kulturně sportovního areálu. První návštěvníky by měl přivítat již v říjnu.

O měsíc dříve se však veřejnosti otevřou brány nového atletického stadionu. Slavnostní otevření si užijí především školáci.

Chomutovská veřejnost již plně využívá zimní „pirátský" stadion i s tréninkovou halou, kulturní a společenské centrum se dvěma kinosály - kino Svět, fotbalový stadion, téměř kilometrovou in-line dráhu, rozmanitá dětská hřiště a přilehlá parkoviště.