Oddychové a relaxační centrum bude místem vodních hrátek a zábavy. Těšit se můžete především na tobogany a divokou řeku. Tím to ale nekončí.

Stavba se mění každý den

Poté co dostavěl zimní stadion a nové kino Svět, začalo se vehementně pracovat právě na tomto centru. A práce je opravdu vidět. Ti, kteří bydlí na Zadních Vinohradech, nebo ti co tam chodí na zimní stadion či do nového kina, ale i ti, co tudy jen projíždějí, vidí pokroky téměř každý den. Stavba se mění přímo před očima.

Ještě aby ne. Celé oddychově relaxační centrum má být hotové již za sedm měsíců. Hned zpočátku se postavila jedna velká nepropustná betonová vana, ve které budou usazeny všechny bazény. Nyní už lze vidět i obvodní zdivo stavby.

Skryté patro

Budova odpočinku a vodního světa bude dvoupatrová. Vcházet se do ní ale nebude tak, jak by většina lidí čekala, tedy spodním patrem. To totiž bude zabudované v úrovni komunikací. Vcházet se tedy bude druhým patrem. Po průchodu pokladnami se všichni návštěvníci ocitnou v šatnách a pak už bude záležet na každém, pro co se rozhodne. Zda si bude chtít jen zaplavat, či si užít vodních atrakcí.

Plavecký bazén bude zvlášť

Sportovní bazén totiž bude od ostatních vodních atrakcí oddělen.

Z pětadvacetimetrového bazénu s osmi dráhami se ale bude dát procházet i do zábavní části. A to s pomocí čipového klíče. Samostatný vstup bude také výhodu při pořádání plaveckých závodů.

V relaxační části se všichni mohou těšit na bazén s tryskami či bazén s protiproudem. Chybět nebudou ani masážní lehátka, sedací masážní lavice, chrliče, vzduchové perličky či vodní hřib. Ti co se chtějí v aquacentru „vyřádit“ se mohou těšit na dva tobogany. „Jeden bude klasický a na druhém se bude jezdit na nafukovacích duších,“ informuje vedoucí odboru rozvoje, investic a majetku města Petr Chytra.

Nové centrum budou moct využívat i ti nejmenší. Chybět totiž nebude samostatný bazének s kompletním zázemím pro výuku plavání kojenců. Pro ty o něco větší budou připraveny další skluzavky.

Pro kompletní komfort bude v relaxační části samoobslužné občerstvení a před novým vodním světem nebude chybět nové parkoviště. Tam bude místo pro zhruba tři stovky automobilů.