Už před volbami hnutí mělo podle lídra kadaňské kandidátky a předsedy chomutovské regionální organizace ANO Jana Richtera signály o chystané manipulaci s hlasy voličů, a to zejména ze sociálně slabých vrstev.

„Dohodli jsme se proto na spolupráci s nevládní organizací Transparency International, přijali určitá preventivní opatření a průběh voleb monitorovali. Vzhledem k naší aktivitě se podařilo většinu nekalostí překazit. Zaznamenali jsme tak spíše jednotlivé excesy. Například výsledky jedné z volebních stran a především některých z jejích členů, a to zejména v okrsku č.1, 2 a 3, působí přinejmenším nestandardně," vysvětlil Richter.

Po vyhodnocení komplexní zprávy Transparency International, průběhu a celkovém výsledku voleb se ale hnutí ANO nedomnívá, že kupčení s lístky volby v Kadani zásadně ovlivnily.

„Vzhledem k těmto skutečnostem jsme se rozhodli přispět k uklidnění politické situace ve městě. Chceme se vyhnout povolební nestabilitě a nestandardní provizorní správě města. Akceptováním výsledků voleb umožníme vznik orgánů samosprávy standardním způsobem, aby se bez časových prodlev mohli zastupitelé začít věnovat tomu, k čemu byli zvoleni, tedy práci pro občany města," tlumočil Richter stanovisko hnutí.

Neznamená to ale podle něj, že nekalosti související s volbami hnutí nechá bez odezvy. „V současné době řeší naši právníci způsob trestního oznámení. Nejdeme tedy cestou, která by znamenala zametení této záležitosti pod koberec. Trestní oznámení necháme posoudit orgány činnými v trestním řízení, a to nejenom na místní úrovni. Děkujeme všem, kteří svou volbou vyjádřili svůj občanský postoj," doplnil.