Města na Chomutovsku zdobí červeno- zlaté a modro- stříbrné vánoční stromy. Všechny jsou krásné, ale který je ten nejhezčí? Rozhodnout o tom můžete právě vy. Jste pyšni na strom, který zdobí vaše náměstí a nebo se jezdíte kochat ke svým sousedům? Koukněte do galerie a hlasujte v anketě dole!

Chomutov

Náměstí 1. máje zdobí třináctimetrový smrk pichlavý, který si město nechalo dovézt z Celné ze svých lesů. Smrk je tento rok oblečen do tradičního červeno- zlatého hávu, který tvoří celkem devadesát ozdob. V noci jej pak vždy rozzáří dva a půl kilometru dlouhý světelný řetěz.

Jirkov

Krásný smrk ztepilý o výšce téměř třináct metrů zdobí také jirkovské náměstí. Městu jej věnoval místní občan z Osady. Krásu mu dodávají zbrusu nové vánoční ozdoby. Vidět na něm můžete osmdesát červených a čtyřicet zlatých koulí, dvacet stroboskopických žárovek a dvě stě čtyřicetimetrový jednobarevný světelný řetěz.

Kadaň

Téměř patnáctimetrový smrk pichlavý „vyrostl" na Mírovém náměstí. Kvůli jeho výšce se musela vytvořit speciální podpora, aby v případě silného větru, strom nespadl. Vánoční strom zdobí šestatřicet řetězů složených z jedenácti tisíc sedmi set světel.

Klášterec nad Ohří

Jediné město v okrese se rozhodlo ozdobit své náměstí jiným jehličnanem než- li smrkem. Klášterec nad Ohří se tak pyšní desetimetrovou douglaskou tisolistou, kterou věnoval městu obyvatel klášterecké městské části Útočiště. Strom nyní zdobí osmatřicet světelných řetězů s celkem sedmi tisíci šesti sty LED diodami, stříbrné a červené lamely a zavěšeno na něm je po dvaceti sedmi stříbrných a červených koulích. Na špičce pak svítí žlutá hvězda.

Vejprty

Třináctimetrový smrk pichlavý navozuje vánoční atmosféru také v horských Vejprtech. Městu jej daroval Zbyněk Ledvinka, kterému ještě donedávna zdobil zahradu. Nyní se ale „smrček" oblékl do modro- stříbrného slavnostního kabátu. Zdobí jej svítící rampouchy, tři sta metrový řetěz s LED světýlky, červená hvězda a třicet stříbrných a třicet modrých koulí.