„Máme pořád plno a za čtyři týdny skoro dva tisíce diváků," líčí nadšeně vedoucího kadaňského kina Hvězda Karolína Odlasová. Kina po celé republice zachvátila „andělománie" a promítací sály jsou plné k prasknutí. Včetně těch na Chomutovsku. „Oproti promítání jiných titulů je to úplně nesrovnatelné, film si vede lépe i než hollywoodské bijáky," pokračuje vedoucí kina.

V chomutovském kině Svět přidávali čtyři představení a za prosinec zaevidovali více než dva a půl tisíce prodaných vstupenek. „Běžně za měsíc prodáme zhruba pět a půl tisíce vstupenek, Anděl Páně sám o sobě představoval skoro polovinu," říká jednatelka Kultury a sportu Chomutov Věra Fryčová. Podle ní se kino snaží vyjít vstříc i návštěvníkům, kteří mají zájem i o představení nad rámec programu. „Připravili jsme rovněž mimořádné projekce pro seniory a pro školy, stejný zájem očekáváme i v lednu," popisuje současnou oblibu filmu jednatelka. Podobnou situaci si pamatují jen u pár trháků, třeba u Harryho Pottera nebo Vratných lahví, nejvýdělečnějšího českého filmu v historii.

Představení navíc muselo přidávat i jirkovské kino Květen. „V prosinci jsme vysílali celkem třináctkrát, tři představení jsme zařadili nad rámec programu a v lednu počítáme s dalšími třemi přídavky, celková návštěvnost zatím byla 1323 diváků," vypočítává Lucie Kubelková.

Nové dobrodružství zpovykaného anděla Petronela a jeho pekelného společníka Uriáše vstoupilo do českých kin na začátku prosince a už pátý týden se drží na prvním místě žebříčku návštěvnosti, neporazilo jej ani Rogue One, dlouho očekávané pokračování vesmírné ságy Star Wars.

„Celkem 865 441, děkuji diváci moji," napsal v pondělí na svůj facebookový profil režisér Jiří Strach, v reakci na zveřejnění nejaktuálnější statistiky návštěvnosti. Jeho Anděl Páně 2 má v tuto chvíli nakročeno nejen k tomu být nejúspěšnějším filmem roku 2016, ale nesmazatelně se zapsat i do historických tabulek jako jeden z nejvýdělečnějších českých filmů novodobé historie. Před ním jsou už jenom již zmíněné Vratné láhve a Ženy v pokušení.

V Chomutově, Jirkově i Kadani se bude titul promítat nejméně do konce ledna. „Já osobně si myslím, že ve Hvězdě budeme promítat až do jara," uzavírá s optimistickým odhadem Karolína Odlasová.