Přibližně za dvacet minut začíná rande, které jsem ještě nezažila. Rande, kde mám poznat přibližně deset zcela nových mužů. Jaké to bude? Co tam budu vlastně dělat, o čem se budeme bavit? Co když tam budou jen nějací zoufalci? Tak přesně takové otázky mne napadaly, když jsem mířila do restaurace Radora, kde se konal jeden z prvních večerů, které pořádá lepsitchyne.cz. Takzvané speed dating neboli rychloseznamka.

V této restauraci jsem byla jen jednou, takže jsem nevěděla, kam přesně jít. Z mé nejistoty mne však hned vyvedla jedna z pořadatelek a odvedla mne do velmi příjemného prostředí salonku. V tu chvíli už jsem měla na tváři pěkně přihlouplý úsměv, takzvanou nervózní křeč, i když ani nevím proč.

Za chvíli přišlo mé první rande. Mladík se jmenovkou Petr III. Přestože večer ještě nezačal, začali jsme si povídat. To jsme ještě nevěděli, že na sebe budeme mít normálně neobvyklou půl hodinku. Dvě slečny se totiž zdržely, a tak aby pánové nezůstali u stolečků sami, počkalo se na ně.

S Petrem III jsme si v podstatě ani chvíli nepřestali povídat. Byl to pro mne sice poněkud mladší muž, ale velký sympaťák. Přímo u stolečku vedle seděla ještě má kamarádka a také kamarád mého „partnera". Takže jsme chvílemi měli rande ve čtyřech.

Když jsme byli v plném počtu bylo nám odstartováno prvních pět minut. Už jsme o sobě věděli snad vše, takže jsme začali znovu. Od začátku. Ahoj já jsem Martina. Ahoj já jsem Petr, takže…

Tak možná příště…

Po pěti minutách moderátor, který od začátku navozoval příjemnou a uvolněnou atmosféru večera, zazvonil zvonečkem a Petr III musel odejít, abych ještě poznala Petra II, Petra I a další pány. Rozloučili jsme se slovy, tak možná někdy někde příště.

Během chvíle jej vystřídal další muž večera a následoval dalších sedm pětiminutových rozhovorů. Nikdy nám nedošlo téma a nenastala chvíle onoho „trapného ticha". Ba naopak. Říkali jsme si, že pět minut je docela málo. Některé rozhovory byly vážnější, jinde jsem se nepřestala smát.

Nakonec jsem absolvovala za jeden večer rande s osmi příjemnými, někdy zajímavými a často vtipnými muži. Popravdě jsem byla ráda, že jich nebylo víc. Sice jsem si psala poctivě poznámky, ke každému muži, ale nazaškrtávala jsem si rovnou s kým bych se chtěla znovu setkat a s kým ne. A tak jsem se nakonec jen těžko rozpomínala, ke kterému muži patří jaké jméno.

Výsledky rande během chvíle

Ještě před půlnocí mi přišel mail s informací, že pět z osmi mužů by ještě mělo zájem se se mnou sejít. Večer tedy měl smysl. Mé obavy o zoufalcích se naštěstí nenaplnily. Byla jsem překvapená jak to uteklo.

Pokud nic nevyjde a já budu někdy znovu hledat, člověka, se kterým budu chtít trávit svůj volný čas, určitě tento typ seznamky ještě zkusím. Všem, kteří právě hledají toho pravého/ tu pravou, nebo jen někoho, s kým by chtěli trávit volné chvíle toto seznámení určitě doporučuji.

Pro ty co hledají už teď, další rande v Chomutově se koná již příští středu, a to pro věkovou kategorii dvacet pět až čtyřicet pět let.