Tradiční akce, jako je konference cestovního ruchu nebo zahájení turistické sezony, ale i třeba zbrusu nového zábavného průvodce pro děti připravuje Destinační agentura Dolní Poohří na nadcházející turistickou sezonu. Rok 2017 zahájili pracovníci agentury na veletrzích cestovního ruchu v Chemnitz a Drážďanech.

Účast na veletrzích v Sasku je součástí přeshraničního projektu, který v letošním roce organizuje Destinační agentura Dolní Poohří s podporou Fondu malých projektů. Zapojí se do něj města podél řeky Ohře i jejich partneři v Sasku a jeho cílem je zvýšení přeshraniční turistiky. V rámci tohoto projektu se budou moci čeští turisté vydat na poznávací zájezdy do Saska. „Chceme výlety spojit s významnými akcemi v partnerských městech. Máme vytipovaný například solný trh v Aue, který probíhá vždy v červnu," říká ředitelka Destinační agentury Dolní Poohří Libuše Novotná Pokorná.

Konference v Klášterci, oslava v Žatci

Ohřinka s rybou, nový maskot regionu Dolní Poohří, určený hlavně dětem.Zdroj: Destinační agentura Dolní PoohříZahájení turistické sezony připravuje Dolní Poohří na duben, kdy se také tradičně uskuteční konference cestovního ruchu Stop and Stay. Tentokrát se putovní konference zastaví v Klášterci nad Ohří.

Mezi tradiční akce Destinační agentury se už zařadila Oslava řeky Ohře, která se v minulých dvou letech konala v Kadani a Klášterci nad Ohří. Letos bude tuto letní slavnost řeky hostit město Žatec a konat se bude poslední červencovou sobotu.

„Pro návštěvníky Dolního Poohří připravujeme opět nové průvodce, které by je měly zavést i na méně známá místa," říká Libuše Novotná Pokorná. Tucet výletů nabídne už třetí díl publikace Na vlně zážitků v Dolním Poohří. Informace o dění v Dolním Poohří mohou návštěvníci získat i díky tištěnému kalendáři akcí na rok 2017, který bude od konce února k dispozici na infocentrech Dolního Poohří i v jeho okolí a na dalších veřejně dostupných místech regionu.

Postavička Ohřinka

„Novinkou v publikacích bude první díl zábavného průvodce pro děti, v němž se jim poprvé představí nová postavička Ohřinky. Ta pro děti chystá pět výletů po hradech, zámcích a kostelích Dolního Poohří a spoustu úkolů a soutěží. Každým rokem bychom chtěli vydat jeden díl a postupně tak s dětmi projít celé Dolní Poohří," uzavřela ředitelka agentury.

Kateřina Táborská