Na tyto a mnoho dalších otázek odpovídali pracovníci dopravního podniku na náměstí 1. máje v Chomutově.

Cestující se zajímali o nový odbavovací systém, který se spustí od 1. září a který přinese velkou změnu při jízdě autobusy a trolejbusy.
Dopravní podnik přistavil na náměstí autobus, který už má novou techniku a příchozí si jej mohli vyzkoušet „naostro“.

O vysvětlování byl zájem, takřka po celý den, samozřejmě kromě odpolední průtrže mračen, postávali lidé v hloučku okolo prvních dveří a ptali se na nejrůznější věci.

Nejvíce otázek vyvolávala novinka check–in check–out (přihlaš – odhlaš). Každý nastupující musí přiložit svou kartu ke žlutému přístroji. Tak se „přihlásí“ k jízdě. Ovšem při vystupování by se měl „odhlásit“, tedy přiblížit kartu k jednomu z přístrojů u výstupních dveří. Pokud tak neudělá, pojede za nezlevněné jízdné, případně nedostane slevový bonus.

Autobus s novým přístrojem, u kterého novinku vysvětlují lidé z DPCHJ a při tom rozdávají vysvětlující bulletiny, bude stát na náměstí i dnes, od 10 do 18 hodiny. V sobotu a v neděli bude přistavený na parkovišti u jirkovského Kauflandu.

Nový odbavovací systém naostro spustí provoz 1. září. Minimálně do konce roku zůstane stejné jízdné, bude se nastupovat předními dveřmi. Kdo nebude mít Buskartu s nahraným peněžním kreditem nebo kuponem, může jezdit za mince.

ANKETA: Rozumíte novému systému odbavování?

Dana Kořínková
Ano, pochopila jsem to snadno, budu ho využívat. Uvidíme, jak to bude vypadat v praxi.

Helena Nedbalová
Nerozumím tomu a teď jim to tady ani nefungovalo. A jak to budou stíhat v přeplněných trolejbusech?

Eliška Kašparová
Rozumím tomu, používat to umím. Ale myslím si, že to je zbytečnost.

Alena Rychvalská
Rozumím. Obávám se, že se budou fronty a trolejbusy se budou zpožďovat, když se všichni budou odhlašovat.