Voda

Nejjednodušší je stanovení ceny vody z vodovodu tu bere drtivá většina obyvatel kraje od Severočeské vodárenské společnosti. Ta v minulých letech zdražovala až skoro o 7,5 procenta. Příští rok bude zdražení o něco menší, cena vzroste o 5,9 procenta na 77,38 korun za metr krychlový, další procento zřejmě přidá zvýšení DPH. Celkem by tedy metr krychlový vody měl stát skoro 89 korun.

Elektřina

Další vliv na peněženky Severočechů budou mít příští rok změny v cenách elektřiny. Dodavatelé sice tvrdí, že zlevní v řádu jednotek procent, ale zvýšení ceny kvůli poplatkům za obnovitelné zdroje může podle nich být ještě větší. Konkrétní změna ceny bude záviset na dodavateli i jeho tarifu, kterého si mohou lidé zvolit sami.

Odpad

Naopak poplatky za svoz odpadů ve většině obcí zůstávají příští rok stejné.

Plyn

Levnější by od ledna 2013 mohl být plyn dominantní RWE Energie, která dodává na území Ústeckého kraje, slibuje v cenících pro příští rok zdražení jen nejmenším odběratelům, naopak pro domácnosti využívající plyn pro ohřev vody a vytápění by měla cena klesnout zhruba o tři haléře za kilowatthodinu, tedy asi o 1,5 procenta.