VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jak bezpečně dopravit děti do školy a zpět?

Ústecký kraj – Do 31. října se můžete v anketě Dopravce roku 2010, vyhlášené Ústeckým krajem, vyjádřit i ke spolehlivosti toho, kdo službu zajišťuje.

5.10.2010
SDÍLEJ:

Dopravní podnik ChomutovFoto: Archiv Ústeckého kraje

Stejnou otázku jako v titulku si patrně na začátku září položila většina rodičů dětí, které zahájily povinnou školní docházku nebo se po prázdninách znovu vrátily do školy. Je strach rodičů z cestování veřejnou dopravou oprávněný?

Statistiky jim dávají za pravdu. Z celkového počtu všech úrazů dětí tvoří dopravní úrazy více jak 40 % a úmrtí na cestách se týká 31 % dětí.

„Je vhodné, aby si rodiče s dítětem prošli celou trasu na zastávku veřejné dopravy, ukázali mu bezpečná místa pro přecházení, a vysvětlili dítěti zásady bezpečného přecházení,“ doporučuje vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Ústeckého kraje Jakub Jeřábek.

Pravidla bezpečného chování na dopravních komunikacích lze shrnout do několika bodů:
1
. Najít bezpečné místo k přecházení, což je místo, kde má dostatečný rozhled a kde je vyznačený přechod pro chodce.

2. Vždy se zastavit, rozhlédnout na obě strany, rychle, ovšem nikoli zbrkle přejít.

3. Nikdy nepřecházet mezi zaparkovanými vozidly nebo zpoza rozměrných předmětů (kontejner, reklamní poutač, atd.).

4. Na cestu do a ze školy by mělo být dítě oblečeno v pestrém oblečení, případně vybaveno retroreflexními či fluorescenčními prvky na oblečení nebo školních brašnách.

Většina dětí pro cestu do školy využívá veřejné dopravní prostředky. Určitá rizika na ně číhají i zde. Ústecký kraj, který pro občany objednává regionální vlaky a regionální autobusové linky, připravil nejen pro prvňáčky doporučení, jak nejbezpečněji cestovat vlakem a autobusem:

Významnou roli z pohledu bezpečnosti v dopravě hraje také stav silnic a profesionální péče o dopravní prostředky.

„Na silnice by měla vyjíždět jen vozidla v odpovídajícím technickém stavu, proto doporučujeme přenechat péči o veřejné dopravní prostředky profesionálům. Péče by měla zahrnovat vše – od výměny provozních kapalin a filtrů, přes brzdy, tlumiče, výfuky až např. po servis klimatizace. Jako největší síť auto a pneuservisů v České republice a největší specialista na výběr pneumatik dokážeme vybrat zákazníkům tu správnou pneumatiku nejen podle typu vozového parku, ale hlavně typu dopravy, kterou zajišťuje,“ uvádí Dušan Novák, ředitel Conti Trade Services, s. r. o. v Ústí nad Labem.

Jednou z kategorií 3. ročníku ankety Dopravce roku 2010, vyhlášené Ústeckým krajem (viz anketní lístek k vystřižení vpravo nahoře), je i Spolehlivost. V této oblasti lze hodnotit i bezpečnost. Myslíte si, že váš dopravce dostatečně dbá o bezpečí cestujících?

Ohodnoťte jeho služby. Hlasovat můžete do 31. října 2010. Podrobnější informace o anketě naleznete na www.dopravceroku.cz.

Doporučení, jak nejbezpečněji cestovat
Většina dětí pro cestu do školy využívá veřejné dopravní prostředky. Určitá rizika na ně číhají i zde. Ústecký kraj, který pro občany objednává regionální vlaky a regionální autobusové linky, připravil nejen pro prvňáčky doporučení, jak nejbezpečněji cestovat vlakem a autobusem:

CESTA VLAKEM
• nikdy nepřecházejte koleje mimo vyhrazené trasy
• nepohybujte se v kolejišti mimo vyhrazené prostory
• nevstupujte do odstavených vagonů
• dodržujte bezpečnou vzdálenost od hrany nástupiště
• na nástupišti dodržujte dostatečný odstup od přijíždějícího vlaku
• nikdy neotevírejte dveře u jedoucího vlaku
• při jízdě se nevyklánějte z oken

CESTA AUTOBUSEM
• na zastávce vyčkejte příjezdu autobusu
• nepřebíhejte vozovku před přijíždějícím vozidlem
• po nastoupení si sundejte ze zad batoh, sedněte na volné místo a batoh uložte k nohám nebo do vyhrazeného prostoru pro zavazadla, neodkládejte svůj batoh na další volnou sedačku
• pokud jsou již místa k sezení obsazena, postupujte do zadní části autobusu, aby se uvolnil prostor pro nastupování
• zbytečně neblokovat vyhrazená místa pro kočárky nebo invalidní vozíky
• nepřecházejte vozovku před nebo za autobusem stojícím v zastávce, vždy počkejte na jeho odjezd
O vítězi ankety rozhodnou známky 1–5

O vítězi ankety Dopravce roku 2010 nerozhoduje počet odevzdaných hlasů, ale známky, které dopravci od cestujících dostávají.

Ti mohou známkovat jako ve škole – od 1 do 5 – kvalitu poskytovaných služeb v kategoriích: spolehlivost, pohodlí a čistota dopravních prostředků, jednání dopravní obsluhy a také celkové hodnocení.

O vítězi speciální kategorie „Cena poroty“ rozhodnou odborníci na dopravu a zástupci kraje.

#nahled|https://g.denik.cz/54/37/dopravce_novy_denik_clanek_hp.jpg|https://g.denik.cz/54/37/dopravce_novy.jpg|Anketní lístek o Doprace roku#

ZPRACOVALA Monika Bartlová

Autor: Redakce

5.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 13 590 Kč

Uklízeči veřejných prostranství Dělník/ice na údržbu a úklid obce. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13590 kč, mzda max. 25500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Starosta obce Černovice u Chomutova vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici, , Dělník na údržbu a úklid obce, Jedná se o pracovní poměr na dobu neurčitou, s tříměsíční zkušební dobou., , Předpokládaný nástup: dle dohody, Platové zařazení: 5-6. platová třída podle Nař. vlády č. 341/2017Sb, o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě v platném znění, odměny a prémie za dobře vykonanou práci po zkušební době až do výše 25.500,- Kč HM / měsíc., Místo výkonu: k.ú. Černovice u Chomutova, Pracovní náplň: , - Běžná údržba veškerého majetku obce včetně údržby veřejné zeleně, - Řidič motorových vozidel, - Letní a zimní údržba chodníků, komunikací a veřejných prostranství (pracovní pohotovost), - Obsluha a údržba čistírny odpadních vod , - Součinnost s ostatními zaměstnanci (VPP), - Další pracovní náplň bude upřesněna při výběrovém řízení, Požadujeme: , - Minimální věk 18 let a způsobilost k právním úkonům, - Řidičský průkaz sk. B, C, T , - Trestní bezúhonnost, - Minimální vzdělání - výuční list nebo základní s praxí, - Zdravotní způsobilost odpovídající fyzické práci ve venkovním prostředí, - Manuální zručnost, samostatnost, spolehlivost, zodpovědnost, časovou flexibilitu, - Praxe na obdobné pozici - výhodou, - Praxe při obsluze strojů a pracovních náčiní - výhodou, - Pobyt v obci Černovice či v jejím bezprostředním okolí - výhodou, , Případné otázky Vám zodpoví starosta obce Petr Beran tel. 602 737 978, , Písemná přihláška musí obsahovat: jméno, příjmení, datum a místo narození, státní příslušnost, telefonní kontakt, email uchazeče, datum a podpis uchazeče., Požadované podklady k přihlášce: strukturovaný životopis, kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, výpis z evidence rejstříku trestů max. 3 měsíce starý, souhlas se zpracováním poskytnutých osobních údajů pro účely výběrového řízení., , V případě zájmu o pracovní místo zasílejte přihlášky s uvedenými doklady v zalepené obálce označené: "Neotvírat - výběrové řízení - Dělník na údržbu a úklid obce" nejpozději do 29. 6. 2018 do 12h na adresu Obec Černovice, Černovice 80, 430 01 nebo ji doručte osobně v téže lhůtě.. Pracoviště: Obec černovice, 430 01 Chomutov 1. Informace: Petr Beran, +420 602 737 978.

Výroba - Výroba Montážní dělník 15 000 Kč

Montážní dělníci výrobků a zařízení Operátor/ka výroby. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 100. Poznámka: Výběrové řízení se koná v zasedací místnosti Úřadu práce ČR, Polní 683, Klášterec nad Ohří (životopis s sebou)., 1) dne 3.7.2018 v 8,30 hod., 2) dne 3.7.2018 v 11,00 hod., , Místo výkonu práce - BOS Automotive Products CZ s.r.o., U Porcelánky č.p. 786, Miřetice u Klášterce nad Ohří, 431 51 Klášterec nad Ohří 1, , Nabízíme - základní mzda 15000 Kč, variabilní složka 0- 3600 Kč, příspěvek na bydlení 2500 Kč, po zaškolení kvalifikační třída od 500-2500 Kč, firemní doprava, obědové menu od 15-20 Kč - podnikové stravování. Pracoviště: Bos automotive products cz s.r.o., U Porcelánky, č.p. 786, 431 51 Klášterec nad Ohří 1. Informace: Veronika Paučulová, +420 739 246 169.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 25 000 Kč

Stavební a provozní elektrikáři Elektrikář provozní a stavební. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: V případě zájmu zaslat strukturovaný životopis na email: atlantsro@atlas.cz, nebo volat na tel.č.: 606 220 742 v době Po - Pa od 8,00 do 14,00 hod a domluvit pohovor, , Místo výkonu práce - ATLANT spol. s r.o. - provozovna u Elektrárny EPRU II., Prunéřov, 432 01 Kadaň 1. Pracoviště: Atlant spol. s r.o. - provozovna u elektrárny epru ii., 432 01 Kadaň 1. Informace: Martin Bohuslav, +420 606 220 742.

Výroba - Výroba Nástrojař 16 400 Kč

Nástrojaři a příbuzní pracovníci Operátor/ka mechanické dílny. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16400 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: V případě zájmu zaslat strukturovaný životopis na email: Lenka.Kondrakova@pulspower.com nebo volat na tel.č.: 474356151 a domluvit pohovor., , Místo výkonu práce - PULS investiční s.r.o., Pražská č.p. 5639, 430 01 Chomutov 1, , Náplň práce - obsluha zařízení pro ohýbání plechů, loupání folií z kovových částí obalů na přístroje, přípravné práce., , Požadujeme - manuální zručnost, pečlivost, praxe ve výrobě a s obsluhou strojů výhodou, , Nabízíme - Mzda: 16 400,- + 10% prémie , 500,- Kč benefity Cafeterie- po 3 měsících, 300,- Kč po 6 měs na živ. pojištění, nebo penzij. připojištění, osobní ohodnocení 0 -4 000 Kč, dotovaná strava, doprava z Jirkova a Chomutova zajištěna. Pracoviště: Puls investiční s.r.o., Pražská, č.p. 5639, 430 01 Chomutov 1. Informace: Lenka Kondráková, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Stánkový prodej. Ilustrační foto

Celníci vzkazují: Stánkaři musí hlásit prodej rozlévaného alkoholu

Chorvatská fanynka. Fotbalové MS Rusko 2018
12

Krásné ženy z Argentiny, Nigérie a Evropy. Vyberte nejhezčí fanynku skupiny D

Vyšel třetí díl průvodce po hrobech slavných Čechů. Čítá i místopis

Severní Čechy - Mimořádným počinem ve světě české knihy posledních let je vydání třetího dílu knihy divadelníka a fotografa Miloše Dvořáka Malý průvodce po hrobech velkých.

Historicky první jaderná svatba a od císařpána k bolševikům: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 22. června 2018.

FOTO: Na Chomutovsku filmaři natáčejí záběry pro nový thriller

Chomutovsko - Filmaři mrazivého snímku Poslouchej natáčejí u Prunéřova, Kadaně a Nechranic.

Kráska z Peru, Austrálie nebo Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny C

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT