Oblast Bezručova údolí (rozloha 6500 ha), která byla v roce 2002 vyhlášena přírodním parkem, je vyhledávaným místem relaxace a odpočinku obyvatel Chomutovska.

Vyznavači pěší turistiky, cykloturistiky nebo třeba in-line bruslaři zde mají vytvořeny velmi dobré podmínky pro svého koníčka.

Za krásami přírody na kole i pěšky

Od severozápadní části města Chomutova, kde Bezručovo údolí začíná, je v délce pěti kilometrů nově vybudovaná cyklostezka, která končí u Druhého Dolského mlýna.

Celá trasa vede krásnou přírodou a je doplněna několika odpočívadly, informačními tabulemi a množstvím dřevěných mostů přes říčku Chomutovku. Občerstvit a odpočinout si je možné v restauracích Prvního Dolského mlýna, kolem kterého stezka prochází.

Souběžně s cyklostezkou vede silnice pro motoristy a po pravém břehu Chomutovky šest kilometrů dlouhá naučná stezka s množstvím informací o této lokalitě.

Tato stezka končí u bývalého Třetího Dolského mlýna, odkud je možnost se po dalších značených turistických stezkách a cyklotrasách dostat k přehradám Kamenička (postavena v letech 1899-1904) a Křímov (1953 -1959), nebo do obcí Blatno, Hora Sv. Šebestiána a do dalších koutů Krušných hor.

Součástí přírodního parku je i rezervace Novodomské rašeliniště, které je největším na Chomutovsku, a další rezervace Buky nad Kameničkou, kde je možné vidět přes 200 let staré javory, jilmy a smrky a některé vzácné druhy fauny a flóry. Celé údolí je také rájem houbařů a sběratelů lesních plodů.

Do této lokality se dostaneme z nádraží v Chomutově po modře značené turistické trase, z města linkou MHD č. 3 na konečnou a pár minut chůze, pro motorizované je připraveno parkoviště na začátku Bezručova údolí.

ZPRACOVAL Jiří Wetzler

NAPIŠTE NÁM!
Severní Čechy poskytují spoustu možností na krátké výlety a každý z vás má určitě oblíbené místo, které navštívil a kam se rád vrací.

Nyní máte možnost se o své zážitky podělit a získat za to navíc celou řadu hodnotných cen.

Napište nám: kam se vydat
- čím je toto místo zajímavé/ proč stojí za návštěvu
- jakým způsobem (autem, vlakem, na kole) se dostat na výchozí bod výletu
- vaše postřehy, dojmy i rozšiřující informace

Příspěvky o rozsahu 20 – 30 řádek s alespoň 2 fotografiemi o velikosti 1 MB posílejte na e-mail: vylety@denik.cz. Nezapomeňte uvést své jméno a pro potřeby redakce také adresu a telefon!

Každý zveřejněný příspěvek bude umístěn i na webech Deníku. Každého autora navíc oceníme dárkovým balíčkem v hodnotě 500 Kč a mapou Cyklotrasy severu.

Deset nejúspěšnějších příspěvků, které vyberete při webovém hlasování po prázdninách, odměníme pěti komfortními spacími pytli a pěti špičkovýcmi karimatkami.