Hráči Chomutova do něj doslova vlétli, už v 11. minutě vedli po brankách Kůse, Macháčka, Sikory a Hrušky 4:0. Všechno vypadalo na debakl, jaký Chomutov uštědřil Berounu při prvním zápase. Medvědi se ale přeci jen zmohli na odpor, v dvojnásobné přesilovce nejprve snížili na 1:4 a po pátém gólu Chomutova z hokejky Kůse reagovali další brankou na 2:5. Takový byl stav po první třetině.
Beroun ve druhé části zklidnil hru a vyplatilo se mu to. Nejenže neinkasoval, ale sám dvěma góly za záda Hanuljaka snížil až na 4:5. Jenže Chomutov na začátku třetí třetiny znovu zatlačil v útoku a stačilo necelých šedesát sekund ve čtvrté minutě a Seman a Macháček zvýšili na 4:7. Soupeř už pak stačil jen zkorigovat na konečných 5:7 v 55. minutě Vlčkem.
Chomutov si tak připsal již sedmou výhru v přípravných zápasech, prohry má na kontě jen dvě. Ve čtvrtek 1. září hraje další zápas, tentokrát doma.

Ve čtvrtek do nové chomutovské arény zavítá sousední Kadaň, byť podle soupisky to skoro vypadá na zápas „nového“ Chomutova proti „starému“. Skořepa, Malinský, Révay, Trefný, Eiselt, Boušek, v brance Jarina… Všechno jména chomutovským fanouškům dobře známá. Zápas může být zajímavý i v tom, že Kadaň zatím v přípravě válí, z devíti zápasů jich osm vyhrála. Dnešní zápas začíná v 17.30 hodin.