Sedmačtyřicetiletý McLeod, který v pondělí zemřel při přestřelce s policistkou Ashley Ferrisovou, naznačoval plány na zabíjení už dříve ve svých knihách. Ty si sám vydával pod pseudonymem Roman McClay a některé detaily z knih jsou téměř totožné, jako reální lidé, místa a události. 

Hlavní postavu napsal podle sebe a dokonce ji i pojmenoval Lyndon MacLeod. Jeho hrdina byl úspěšný podnikatel, kterému jednoho dne praskly nervy a rozhodl se vydat vraždit své nepřátele v Denveru. O těch v knize mluví jako o bývalých pracovních partnerech a přátelích, kteří ho zradili. Dva z těchto lidí v pondělí zabil skutečně.

Policie na místě střelby. Ilustrační foto
Útočník zabil v americkém Coloradu čtyři lidi. Policie ho zastřelila

McLeod detailně popisuje, jak se vydá oblečený jako policista zabít postavu jménem Michael Swinyard. Při svém skutečném řádění zavraždil důchodce se stejným jménem. S knihou se dokonce shodovala i adresa, na které ho zastřelil. 

Sedmašedesátiletý Swyniard ale nebyl jediný, na kterého si McLeod brousil zuby. V knize také popisuje, jak vraždí Alicii Cardenasovou. Soudní lékaři potvrdili, že jedna z obětí byla právě žena tohoto jména. „Vyšetřovatelé se domnívají, že se na některé ze svých obětí schválně zaměřil. Jeho motiv ale zůstává zatím nejasný,“ potvrdil velitel denverské policie Paul Pazen.

Cardenasová vlastnila tetovací salón Sol Tribe Tattoo & Body Piercing a v době incidentu byla v podniku s dalšími dvěma zaměstnanci. „Byla společenská, přátelská a opravdový pilíř tatérské komunity,“ pospal ji její otec místní stanici KMGH-TV. 

Zdroj: Youtube

Střelbu nepřežila kromě majitelky ani asistentka manažera Alyssa Gunn Maldonadová. Její manžel James Maldonado utrpěl několik střelných ran do hrudi, se kterými ho poté záchranáři převezli do nemocnice. Podle lékařů je mimo ohrožení života. Tento podnik byl první, který McLeod ten večer navštívil se zbraní v ruce.

Další oběť si vyhlédl ve studiu Lucky 13 Tattoo v předměstí Lakewood, kde zabil osmatřicetiletého Dannyho Scofielda. Tatér na místě zemřel. Později při útěku postřelil osmadvacetiletou recepční Sarah Steckovou v hotelu Hyatt House. Mladá žena zemřela v nemocnici následující den a stala se tak pátou obětí McLeodova řádění.

Policie už McLeoda dvakrát vyšetřovala, a to v roce 2020 a na začátku následujícího roku. „Tato osoba už byla v hledáčku policie,“ sdělil Pazen, ale žádné z vyšetřování nevedlo k jeho obvinění.

Podezřelý měl před pár lety vlastní tetovací salon, díky čemuž byl ve spojení s místní komunitou. Podle informací na této adrese McLeod také střílel. „Jsme přesvědčeni, že na místě vystřelil, ačkoliv na této lokaci nemáme žádné zraněné,“ řekl Pazen.

Policie Los Angeles. Ilustrační foto.
Zemřela mi v náručí, řekla zdrcená matka dívky, kterou omylem zastřelila policie

Jeho salón mu zavřeli úředníci, když muže v roce 2017 označili za delikventa, protože neodevzdával požadované dokumenty. Vyšetřovatelé podle Pazena nedokážou říct, zda pondělní střelba souvisí s jeho bývalou prací.

I přes zranění neváhala

Celé McLeodo řádění skončilo dopravní honičkou a přestřelkou. O jeho zastavení se postarala policistka Ashley Ferrisová, která střelce konfrontovala nedaleko hotelu. „Nařídila mu, aby upustil zbraň, zatímco se k ní přibližoval,“ stálo ve vyjádření pro média od denverské policie.

McLeod její rozkaz ignoroval a místo toho ji střelil do břicha. „I přes to, že byla agentka Ferrisová postřelená a ležela na zemi, dokázala podezřelému střelbu oplatit a trefit ho. Muž na místě zemřel,“ pokračovala policie ve vyjádření. Ferrisová je i nadále v nemocnici.