Konkurenční Česká pošta nabízí doručení balíku do rukou adresáta od 129 korun, se zákaznickou kartou cena u nejmenších zásilek začíná na 109 korunách. Vedle kmenových řidičů Zásilkovny budou balíky doručovat také řidiči komunitní služby Zavezu patřící do mateřské skupiny Packeta. Dohromady jde o 220 aut a řidičů. Pokud se nepodaří zákazníka zastihnout na adrese, bude mít možnost vyzvednout si zásilku na některém z výdejních míst Zásilkovny. Těch je aktuálně 5200 v ČR. Firma zároveň provozuje tisíc samoobslužných výdejen Z-box.

Firma se podle zakladatelky Simony Kijonkové dlouhodobě potýkala s kvalitou doručení u externích partnerů a také jejich omezeními počtu doručovaných zásilek na adresy, ke kterému došlo s nástupem pandemie. "Od začátku července proto poskytujeme službu doručení na adresu zcela ve vlastní režii Zásilkovny a můžeme přímo kontrolovat kvalitu a rychlost doručení. Naším cílem je samozřejmě, podobně jako u služby doručení na výdejní místo, doručovat drtivou většinu zásilek v režimu do druhého dne," uvedla Kijonková.

Zásilkovna denně doručuje půl milionu zásilek a spolupracuje s 31 tisíci e-shopy. K doručování domů použije vedle sítě 14 stávajících dep ještě 135 mikrodep na výdejních místech po celé ČR.

Zásilkovna vznikla v roce 2010, loni převezla 40,5 milionu zásilek, letos to má být 75 milionů zásilek. Mateřská firma Packeta provozuje celkem 7700 vlastních výdejních míst a působí v osmi zemích.