Předchozí
1 z 4
Další

Vít SeemannZdroj: Piráti Chomutov

„Začínal jsem s hokejem, až když jsem začal chodit do první třídy, která byla sportovní. Rodiče chtěli, abych dělal atletiku, proto mi ji vybrali, ale škola byla ve skutečnosti spíše hokejová, takže jsem šel na nábor a začal hrát,“ vypráví Vít Seemann. Jak došlo k tomu, že zamířil do Chomutova? „Měl jsem nabídky i do Litvínova, v týmu mě chtěli. Jenže na Chomutovu se mi líbilo krásné nové zázemí na novém zimním stadionu. Když jsem tam přicházel, bylo to jedno z nejhezčích zázemí v Čechách, takže jsem se rozhodl zvolit něco jiného než ostatní,“ usmívá se mladík, jehož snem, stejně jako mnoha jiných, je nablýskaná NHL. Seemann je navíc konkrétní – miluje Montreal Canadiens. V klubu, kde udělal kariéru například Martin Ručinský, drží pěsti odmala.

Vít SeemannZdroj: Piráti Chomutov

Co ho na hokeji baví? „To, že je to týmová hra. Kolem mě je skvělý kolektiv přátel a společně můžeme dosáhnout nespočet skvělých úspěchů,“ vysvětluje a přidává svůj postřeh, když se poprvé dostal z mládežnické kategorie mezi silnější chlapy.

Vít SeemannZdroj: Piráti Chomutov

„Je to opravdu velký rozdíl. Junioři jsou kolikrát ještě spíše děti a jejich hra není tolik vyspělá. Tím ale rozhodně a samozřejmě nikoho neshazuji, tím si musí projít každý. Mezi dospělými je to mnohem silovější a taky i taktičtější,“ všiml si Seemann viditelných rozdílů.

Vít SeemannZdroj: Piráti Chomutov

Rád by teď v áčku Chomutova sbíral ještě více minut a třeba jednou přebil i svůj největší dosavadní úspěch, kterým je druhé místo z Memoriálu Ivana Hlinky v roce 2017. „Stříbro jsme získali po prohře s Kanadou ve finále. Byl úžasný pocit slyšet čtyři tisíce diváků. Jak vás ženou za výhru,“ vybavuje si mladý talent.

Foto: Petr Kozelek, Roman Dušek, archiv VS

Autoři textu: Eliška Ratiborská, Václav Veverka