Předchozí
1 z 5
Další

Brankář Richard Běhula.Zdroj: Deník / Roman Dušek

V nepříjemné koronavirové době pomáhal brankář chomutovských Pirátů Richard Běhula v práci tatínkovi. „Většinou dopoledne jsem pomáhal tátovi v práci. Vzhledem k tomu, jaká je situace, a není to v hoteliérství a restauracích nejlehčí, beru to jako samozřejmost pomáhat. Nevadí mi to. Odpoledne jsem se věnoval rodině a hlavně učení na maturitu, večer jsem si chodíval zaběhat," vypráví Richard Běhula.

Brankář Richard Běhula.Zdroj: Piráti Chomutov

"S bráchou taky doučujeme mladší ségru, brácha má více fyziku a já třeba angličtinu a češtinu, matiku si bereme napůl, protože šestou třídu ještě zvládám. Ale nemám na to moc nervy. Obdivuju každého učitele, který své povolání zvládá, a jsem rád, že mám jenom jednu žákyni, a to ségru, protože víc bych jich nesnesl,“ směje se Richard Běhula, který chytal za chomutovskou juniorku a vypomáhal Bílině ve druhé lize.

Brankář Richard Běhula.Zdroj: Piráti Chomutov

Hlavně v Bílině to bylo „dobrodružství“, protože tam se zapotí každý brankář. Tým je známý tím, že hodně inkasuje, což není pro muže v maskách nic příjemného.

Brankář Richard Běhula.Zdroj: Piráti Chomutov

„Chytat za takovým týmem je vlastně jednodušší a je velká motivace dostat třeba jeden gól za třetinu. Jsem rád, že jsem si v Bílině připsal poměrně dost výher. A v posledním zápase jsem dokonce vychytal nulu, což se tam nestalo hodně dlouho, ale ve statistikách ji nemám, protože na posledních pár minut tam dali druhého gólmana, abychom si to jako by rozdělili. Větší část jsem odchytal já, takže to připisuju více sobě a jsem za to moc rád,“ vysvětluje mladý gólman, který si připsal i pár startů za prvoligové chomutovské áčko.

Brankář Richard Běhula.Zdroj: Deník / Roman Dušek

„Byly to famózní zápasy a jsem za ně vděčný, na druhou stranu je mi líto, že jich nebylo více. Ze všech startů mám dobrý pocit a v žádném jsem nevyhořel, takže na ty zápasy vzpomínám rád. Na to, že jsme se sešli na poslední chvíli, pět minut před dvanáctou, byli jsme na ledě super tým. Měli jsme typy hráčů, jako je Marek Tomica, který je úžasný, nepřejde přes něj puk a je to velký bojovník. Jsem moc rád, že jsem s takovou legendou mohl být v kabině,“ děkuje závěrem Richard Běhula.