V posledních týdnech se v Česku objevovala inverze, kdy je na horách jasno a teplo, zatímco v nižších polohách chladněji a zataženo. Třeba v sobotu se teploty na horách vyšplhaly až přes 18 stupňů. „I dnešek se ponese ve znamení inverze, pro kterou je mimo jiné typické slunečno na horách a mlhavo a mrholení v nižších polohách,“ uvedl ČHMÚ na facebooku. V místech, kde vysvitne slunce, může teplota přes den dosáhnout až 12 stupňů. Nejčastěji ale bude pět až devět stupňů.

V dalších dnech se mohou teploty dostat přes den až na deset stupňů, ale budou kolísat. V úterý bude čtyři až osm stupňů, na deset stupňů se oteplí při slunečním svitu. Ve středu bude šest až deset stupňů a ve čtvrtek opět čtyři až osm stupňů a jen na jihozápadě země až deset. V pátek se teploty zase dostanou na šest až deset stupňů, na severovýchodě však mohou klesnout na čtyři stupně. O víkendu pak meteorologové očekávají přes den teploty od tří do osmi stupňů.

Návštěvníci rozhledny na Velké Deštné v Orlických horách mohli zažít inverzní počasí s neobvyklými výhledy do krajiny, 12. listopadu, 2022
Až 18 stupňů. Ve vyšších polohách Česka padaly teplotní rekordy

Mrznout může zatím jen v noci. Teploty ale v nejbližších dnech klesnou přes noc maximálně na minus jeden stupeň. Až o víkendu by se mohlo více ochladit, a to v noci až na minus tři stupně.

Po celý týden bude většinou oblačno až zataženo. V nejbližších dnes se znovu objeví mlhy a mrholení, od čtvrtka může pršet. Na horách by mohlo od čtvrtka začít i sněžit, zprvu hlavně v polohách nad 1000 metrů nadmořské výšky.