Předchozí
1 z 6
Další

Karolíně Kopřivové se na Chomutovsku zalíbilo i díky zooparku a sjezdovkám

Jmenuji se Karolína Kopřivová, je mi 28 let a v Chomutově žiji teprve krátce, zhruba rok. Sedmnáct let jsem žila na Jižní Moravě ve Valticích, odkud jsem se odstěhovala do Litoměřic.

Karolína KopřivováZdroj: Miroslav Rada

Chomutov mne zaujal především díky krásnému zooparku. Za zmínku stojí také Bezručovo údolí, které mám nedaleko od bytu a kde se mohu věnovat jízdě na kole, běhu a inline-bruslení. Nicméně, stále objevuji zajímavosti, které skýtá Chomutov a jeho okolí.

Karolína KopřivováZdroj: Miroslav Rada

Mezi mé oblíbené akce patří farmářské trhy, kde je možné pořídit téměř vše – od ovoce, zeleniny až po mléčné výrobky od místních farmářů. Jediný nedostatek, který prozatím pozoruji je absence přátel, které jsem měla v Litoměřicích a ve Valticích. Avšak i zde jsem již nalezla několik lidí, na které se mohu spolehnout.

Karolína KopřivováZdroj: Miroslav Rada

Vystudovala jsem střední oděvní školu v Brně a vysokou školu politické vědy v Ústí nad Labem. V současnosti pracuji jako soukromá učitelka matematiky, kde uplatňuji své znalosti získané ze studia na vysoké škole ekonomické v Praze. Také připravuji studenty na státní závěrečné zkoušky.

Karolína KopřivováZdroj: Miroslav Rada

Mezi mé koníčky patří především sport, konkrétně lyžování, kterému se snažím věnovat každou volnou chvíli. A to je právě další věc, kterou oceňuji na bydlení v Chomutově, tedy že na kvalitní sjezdovky - Klínovec není nijak daleko. Navíc jsem se díky velkému množství běžeckých tratí začala věnovat také běžkám.

Karolína KopřivováZdroj: Miroslav Rada

V neposlední řadě bych poukázala na městskou knihovnu a prodejnu Luxor, která je na rozdíl od malých knihkupectví dobře zásobena. Velice ráda čtu a tato dvě místa mi umožňují číst to, co mám ráda. Mezi mé oblíbené spisovatele patří E. M. Remarque a Harper Lee.

Karolína KopřivováZdroj: Miroslav Rada