Předchozí
1 z 5
Další

Jiří Richter je zvoníkem v chomutovském kostele Nanebevzetí Panny Marie

Jmenuji se Jiří Richter, je mi 22 let a žiju se svojí drahou babičkou, která mě vychovala. Celý život jsem prožil v Chomutově a Jirkově, kde jsem studoval na gymnáziu. Poslední rok a půl studuji vysokou školu Cevro Institut v Praze. Od mládí se věnuji ministrování. Jsem také zvoníkem chomutovského kostela Nanebevzetí Panny Marie. Zvoník v kostele dlouho nebyl. Zvonilo se jen jednou do roka, při Vigílii na Velikonoce. Uvědomil jsem si, že dříve se zvoněním svolávalo na každou bohoslužbu. Slovo dalo slovo a s panem farářem jsme se domluvili, že tradici částečně obnovíme. Věřící svolávám každou neděli ráno ke mši.

Jiří RichterZdroj: Roman Dušek

Jsem rád, že zatím slyším samé pozitivní reakce, že se zvonění lidem líbí. Zatím si nikdo nestěžoval, že je v neděli budím a ruším. V Praze, v katedrále sv. Víta, se setkáváme i s ostatními zvoníky z různých částí České republiky na Dnech zvoníků.

Jiří RichterZdroj: Roman Dušek

Rád bych jednou vstoupil do komunální politiky. Jsem předsedou chomutovských Mladých konzervativců, které jsme s dalšími přáteli založili a snažíme se skrze ně dávat studentům osvětu o veřejném dění a dále pomáhat studentům a těm, kteří nikdy neměli moc prostředky k cestování a poznávání Evropy. Podařilo se nám třeba zorganizovat a částečně sehnat prostředky na cestu studentů z gymnázií Chomutova a Jirkova do Paříže. Vyjely dva plné autobusy. 

Jiří RichterZdroj: Roman Dušek

Dále jsme pak pořádali několik studijních cest do Štrasburku a Bruselu. Přes Mladé konzervativce se nám daří do Chomutova zvát na besedy a přednášky zajímavé a známé lidi. Před senátními volbami jsme uspořádali Senátní superdebatu, kam jsme pozvali všechny naše kandidáty do Senátu a mě se dostalo cti tuto moderovat.

Jiří RichterZdroj: Roman Dušek

K mým koníčkům patří historie, chtěl jsem ji i studovat. Nakonec jsem si vybral politologii a ve škole jsem moc spokojený. Dokonce mám za sebou i stáž v Kanceláři prezidenta republiky. Strávil jsem tam loni tři měsíce. Byla to zajímavá zkušenost, pomáhal jsem zorganizovat cesty prezidenta po krajích a připravoval tam jeho program. Já jsem dostal na starost konkrétně jeho domácí Vysočinu.

Jiří RichterZdroj: Roman Dušek