Předchozí
1 z 5
Další

Petra MaleckáZdroj: Florbal Chomutov

Láska jménem florbal. „Stále mě ještě neomrzel. Nejvíce mě na florbale baví lidé, kteří se motají okolo. A mé sny? Jeden sen jsem si splnila a to tím, že jsem si zahrála na mistrovství světa juniorek ve Švýcarsku v roce 2018, kde jsme získaly bronzovou medaili,“ vypráví Petra Malecká.

Petra MaleckáZdroj: Florbal Chomutov

Jak vůbec zvládne působit na dvou palubovkách a to v Chomutově a v Praze? „V současné době nestuduju. Právě jsem nastoupila na částečný úvazek do práce. Teprve zjistím, jak náročné nebo nenáročné je propojit práci se sportem, ale v letní přípravě se mi to zatím daří. V Chomutově mi dokonce vycházeli vstříc a nemusela jsem absolvovat všechny tréninky. Většinou jsem chodila jen na ty předzápasové,“ poukazuje Malecká, která zatím neví, zda v nové sezoně opět zvládne dva celky, protože ten chomutovský je momentálně bez trenéra.

Petra MaleckáZdroj: Florbal Chomutov

„Je to určitě nepříjemná situace, ale věřím, že brzy vedení klubu sežene trenéra včas, aby se mohlo začít brzo trénovat. Trenérů je celkově málo. Stejně tak jako pro hráče je těžké skloubit práci, školu a sport, tak i s tímto se potýkají trenéři, natož když se jedná o ženský kolektiv (je náročnější trénovat ženy),“ směje se florbalistka, která má tak srovnání mezi první ligou a extraligou. Jaký je tam podle ní rozdíl?

Petra MaleckáZdroj: Florbal Chomutov

„Mezi extraligou a 1. ligou je opravdu velký rozdíl, o kterém se přesvědčí každý nováček. Kdyby Chomutov podával celou sezónu stabilní výkony, tak by se do extraligy v budoucnu podívat mohl,“ přemítá Malecká, která novou sezonu vyhlíží s nadějí a také přáním – „S Tatranem Střešovice bych se ráda umístila v Top 4 extraligy žen a osobní cíl je ten, abych stabilně nastupovala.“

Petra MaleckáZdroj: Florbal Chomutov

Aby neměla florbalu málo, tak ještě přes léto působí jako trenérka na Perkmon academy, což je vlastně příměstský kemp. „Perkmon academy je příměstský kemp, který je zaměřen nejen na florbalové aktivity. Působím tam jako trenérka florbalu. Bavilo mě to moc, protože se vždycky sejde fajn parta a za ten týden nám vždycky zůstane spoustu zážitků,“ uzavírá holka, pro kterou je florbal životní aktivita