Předchozí
1 z 5
Další

Edvard Beneš: Novinářem jsem už téměř tři desítky let

Je to poměrně široký záběr. Sport, hlavně fotbal. Také historie, zejména regionální, stavba plastikových modelů letadel a vojenské techniky. Besedy na téma druhé světové války, práce na publikacích se touto tématikou. Také fotografování. Ale hlavně už téměř tři desítky let novinářská práce. Takhle by se dal ve stručnosti charakterizovat současný šéfredaktor Mosteckého deníku Edvard D. Beneš.

Edvard BenešZdroj: archiv Edvarda D. Beneše

„Původním povoláním jsem elektromechanik rozvodných zařízení a své první články jsem začal publikovat už v roce 1990,“ říká s tím, že začínal psát pro občasník Josefa Kudličky Noviny Litvínovska a zdejší Sdružení sportovních klubů Litvínov. Ve stejném roce začala spolupráce s tehdejším týdeníkem Rozvoj, který se později, v roce 1993 transformoval do Deníku Mostecka.

Edvard BenešZdroj: archiv Edvarda D. Beneše

Největším hobby je regionální historie, zejména ta týkající se II. světové války. V roce 1991 spoluzakládal spolek Severočeský letecký archiv Most. „Dodnes nás v něm působí přes deset členů. Staráme se o expozici v Mezinárodním památníku obětem II. světové války, pořádáme Den veteránů a spolupracujeme s kolegy i v zahraničí,“ dodává s tím, že nejvíce spolupráce funguje s Francouzi a Holanďany.

Edvard BenešZdroj: archiv Edvarda D. Beneše

Prakticky po celý život se věnuje nejrozšířenějšímu sportu světa - fotbalu. Už od útlého školního věku. Nejdříve se současně věnoval hokeji a fotbalu. „Ve čtvrté třídě na základce se to zlomilo a vyhrál fotbal,“ podotýká s tím, že se mu věnuje prakticky dodnes. Závodně hrál za Litvínov, Kopisty, Meziboří a na vojně za VTJ Blesk Bechyně. Nejvýše to byla divize. V současnosti jsou to hlavně týmy starých gard Litvínova a Mostu.

Edvard BenešZdroj: archiv Edvarda D. Beneše

„Rád cestuji. Nejoblíbenějšími destinacemi jsou Katalánsko a Španělsko. Takže až to jednoho krásného dne tady v Česku zabalím, tak víte, kde mě hledat,“ uzavírá s úsměvem.

Edvard BenešZdroj: archiv Edvarda D. Beneše