Podle policie okradl a vydíral bezdomovce, který přebývá v azylovém domě. Donutil ho, aby s ním odešel na odlehlé místo v lesíku a vytrhl mu z ruky tašku s osobními věcmi. Žádal peníze. Když zjistil, že muž žádné nemá, dal mu dvakrát pěstí a okradl ho o paštiky a sýry.

Jen dvě hodiny poté vstoupil do jedné z kláštereckých večerek a ukradl mraženou kachnu a kuřecí řízky. S lupem stačil utéct. Ještě ve stejný den prohodil dlažební kostku výlohou prodejny se smíšeným zbožím. Ačkoli v tomto případě nic neodnesl, způsobil škodu za přibližně třináct tisíc korun. To o několik dní později zopakoval, tentokrát ale odešel s lahví vodky a třemi kartony cigaret. Celková škoda dosáhla zhruba čtrnácti tisíc korun.

Ilustrační foto
Kadaňský zloděj „lezec“: Přelezl balkony, aby se dostal do cizího bytu

„Na základě výsledků prověřování popsaných událostí policejní vyšetřovatel muže obvinil ze spáchání trestných činů vydírání, krádeže a poškození cizí věci,“ uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská. Recidivista, kterého loni propustili z vězení, se nejspíš vrátí zpátky. Hrozí mu až čtyřletý trest.