Obětí lsti se stal 67letý senior. U kláštereckého obchodního domu ho oslovil cizí člověk a tvrdil, že je ze Slovenska a potřebuje nějaké peníze na benzin na návrat domů. 

Jak později odhalilo vyšetřování kriminalistů, nepoctivcem je 40letý muž. „Poškozený mu nabídl drobné mince v hodnotě 80 korun. To však dotyčný odmítl s tím, že potřebuje větší částku a nabídl k prodeji parfémy. Senior s koupí souhlasil a šel si vybrat do bankomatu peníze. Přitom se však k němu muž nepozorovaně přiblížil a ve chvíli, kdy bankomat vydal celkem 5 tisíc korun, sebral je sám a z místa utekl,“ popsala události policejní mluvčí Miroslava Glogovská. 

Zloděje se podařilo dopadnout i díky spolupráci s policisty z Prahy. „Sami s tímto člověkem totiž nedávno měli co do činění kvůli podobně provedené krádeži, které se měl dopustit před pár měsíci v Praze. Také tehdy měl použít legendu o tom, že cestuje na Slovensko a došly mu peníze na benzin,“ konstatovala mluvčí.

Když se podařilo zjistit totožnost podezřelého, zbývalo „jen“ ho najít. Pomohla náhoda a všímavost zástupkyně vedoucího z obvodního oddělení Policie ČR v Klášterci nad Ohří. „Ve svém volnu si v autě na parkovišti u supermarketu všimla muže odpovídajícího podobě podezřelého. Sledovala ho, současně zalarmovala kolegy ve službě a naváděla je za vozidlem, které mezitím místo opustilo,“ přidala další zajímavost Miroslava Glogovská s tím, že následovalo rychlé zastavení vozu hlídkou a zadržení 40letého cizince. Byl obviněn z krádeže.

Mohlo by vás zajímat: Burger King možná, Gate určitě. Víme, které velké značky míří do Otvic

Nákupní zóna v Otvicích se rozšíří o další značky. | Video: Deník/Miroslava Šebestová