Až patnáct let za mřížemi může strávit 25letá Michaela Palivcová z Mostu, která loni 17. prosince málem ubodala k smrti svého 31letého přítele. Útok se odehrál v bytě v Arbesově ulici v Chomutově. Svoji nemalou roli při něm sehrál alkohol. Obžalovaná Palivcová v pondělí stanula před Krajským soudem v Ústí nad Labem.

Palivcová žila s přítelem ve společné domácnosti asi rok, než se ho pokusila zabít. On chodil do práce, ona byla nezaměstnaná. Před tragickou událostí společně popíjeli až do noci. Pak obžalovaná tasila nůž a sedmkrát svého přítele bodla. Nakonec těžce zraněnému druhovi zavolala záchranku. Díky rychlé pomoci zdravotníků nakonec muž přežil.

Na první pohled křehká žena osudový útok provedla pod vlivem alkoholu, a dnes toho lituje. Před soudem uvedla: „Nechtěla jsem ho zabít, bylo to v sebeobraně. Jak jsem byla opilá, tak jsem to přehnala,“ řekla s pláčem.

Obžalovaná dále vypověděla, že odešla domů z Baru Monaco kolem půlnoci, její druh tam zůstal, do té doby měl v sobě deset piv a deset panáků. Přišel domů kolem půl čtvrté ráno, vzbudil ji a začal křičet. Hádali se, asi hlavně kvůli bývalým partnerům. Vyčítal jí, že jezdila za manželem do vězení.

„Pak mě najednou udeřil do hlavy. Šla jsem k zemi. To bylo v obýváku. Utekla jsem potom do kuchyně, bála jsem se, abych nedostala další ránu. On šel za mnou a chtěl udeřit. Vzala jsem nůž, rozmáchnula se rukou a bodla,“ popsala začátek útoku žena.

Její přítel údajně potom šel nazpět do obýváku, ona šla za ním a nůž měla stále v ruce. Co bylo pak, si obžalovaná příliš nepamatuje.

Ví jenom, že její druh ležel mezi kuchyní a obývákem, a pamatuje si, že mu ještě uštědřila jednu ránu. Klečela u něho a volala záchranku.

Na svého druha mladá žena ještě před útokem v řadě případů volala policii. Prý kvůli tomu, že ji napadal.

Rozsudek zatím soud nevynesl. Proces s obžalovanou pokračuje i dnes.