Cizince, údajně Vietnamce, našli policisté bez známek života ve vaně. V bytě domu v ulici U Stadionu, kde dotyčný skonal, se nejspíše vařil pervitin.

Policisté se o zesnulém muži dozvěděli z telefonátu. „Ve čtvrt na devět večer volala žena, která sdělila, že její spolubydlící je zavřený v koupelně, již delší dobu neotvírá, a ona má strach, zda se mu něco nestalo,“ tlumočila obsah přijatého hovoru mluvčí chomutovské policie Marie Pivková. Podle informací od sousedů měla mít žena v tu chvíli v bytě ještě malé, asi dvouleté dítě.

Když na místo dorazili policisté, tak zjistili, že ženiny obavy o život spolubydlícího byly odůvodněné. Cizinec byl totiž nalezen v koupelně mrtvý. „Ležel ponořený ve vaně. Části těla měl poleptány nějakou látkou,“ uvedla bez dalších upřesňujících informací Pivková.

Dodala, že v bytě policisté navíc objevili věci a nádoby, které zřejmě sloužily k výrobě drog.

Je tedy pravděpodobné, že se tam vařil pervitin, při jehož výrobě se používají chemikálie. Zesnulý se mohl na těle poleptat, když drogu připravoval.
Lékař, který tělo zemřelého cizince prohlédl, vyloučil cizí zavinění smrti.

Proč muž skonal, ale policie neupřesnila. Mohl se utopit, ale například též předávkovat drogou. „Přesnou příčinu úmrtí objasní až soudní pitva,“ nechtěla předjímat důvody úmrtí Pivková.