Dal tak za pravdu obžalobě, podle níž Macár letos 22. února v odpoledních hodinách vešel na poštu v chomutovské Jiráskově ulici, kde pracovnici za přepážkou přisunul papír s požadavkem vydání deseti tisíc korun pod pohrůžkou zastřelení. Dopustil se tak zvlášť závažného zločinu loupeže. Macár i státní zástupkyně si ponechali lhůtu na případné odvolání proti rozsudku, verdikt tak není pravomocný. Macár zůstane ve vazební věznici, jeho žádost o propuštění senát zamítl.

Z loupeže státní zástupkyně Macára obžalovala i v případu z 25. listopadu 2014, kdy měl přepadnout v jedné z chomutovských ulic ženu, vytrhnout jí kabelku a utéct.

Zatímco na poště Macár neuspěl, krádeží kabelky s penězi, mobilním telefonem platebními kartami, doklady či klíči od auta způsobil ženě škodu za bezmála deset tisíc korun.

Macár u soudu přiznal přepadení pošty, s oloupením ženy však prý nemá nic společného. „Paní jsem znal, učí v základní škole, kam chodí dvě vnučky mé družky. Asi mě ve škole viděla, nejspíš proto mě označila na fotografii na policii jako pachatele," uvedl.

To však přepadená dvaapadesátiletá učitelka popřela. „Nikdy předtím jsem toho muže neviděla. Poznala jsem ho při rekognici na fotografii podle očí. Vybrat mi dali ze čtyř snímků různých mužů. I dnes v soudní síni muže poznávám. Byl menší než já, ale trochu širší v ramenou," řekla. Ze zápasu o kabelku si odnesla bolestivé zranění ruky a zad, z něhož se léčila obstřiky a medikamenty.

„Otevřela jsem po pauze přepážku a ten muž mi podal papírek. Když jsem jej přečetla, vymrštila jsem se a křikla, že si asi dělá legraci. Přitom měl jednu ruku pod kabátem a čímsi na mě mířil. Kupodivu kývl a vytáhl z pod kabátu prázdnou ruku. Pochválil mě, že jsem peníze nevydala. Řekl, že dělá průzkum a že půjde na další poštu. A odešel. Kolegyně zavolala policii a já sledovala, kam jde," popsala přepadení u soudu devětačtyřicetiletá pracovnice pošty. Muže bezpečně poznala, navíc ten den ráno si u ní nechal proplatit složenku se státním příspěvkem na bydlení.

„Nevím, proč jsem to udělal. Měl jsem rodinné problémy a byl jsem opilý. Mrzí mě to. Paní se chci moc omluvit a poprosit za odpuštění," reagoval Macár.