Do nepříjemné situace se dostal mladý muž z Klášterce nad Ohří. „Nejprve ho přes chat na Instagramu požádal o přátelství někdo, kdo měl na profilovém obrázku fotografii hezké mladé ženy. Mladík tedy předpokládal, že si píše s dívkou. Původně nevinná komunikace se rychle ze strany údajné ženy stočila k sexu a otázce, zda by chtěl vidět její intimní partie. Také mu poslala fotku ženy ve spodním prádle,“ popsala kontakt policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Následovala žádost o fotografii mužova odhaleného přirození. Ten sice zprvu odmítl a poslal pouze fotku nahého těla od pasu nahoru, po dalším naléhání ale přání splnil. Litoval toho hned v dalších okamžicích. 

Během chvíle mu vyděrač zaslal obrázek složený z fotografie jeho obličeje, jeho přirození a jména. „Domnělá žena mu začala vyhrožovat, že pokud s ní nebude dál komunikovat nebo si ji zablokuje, tak pošle tuto fotku do celého světa a zničí mu kariéru i život. Že pošle fotku k němu do práce, že zná jeho rodinu i přátele a také mu poslala seznam jeho přátel na Instagramu," vypověděl později poškozený.

Za smazání "kompromitujícího" materiálu stanovil vyděrač nejprve cenu 15 tisíc eur. „Když dotyčný mladík přestal na jeho výzvy reagovat, snížil požadovanou částku nejprve na 2 tisíce a poté na 1 tisíc eur. V té době již poškozený celou záležitost oznámil na policii a žádné peníze nikam neposlal,“ dodala mluvčí Glogovská.

Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání trestného činu vydírání a znovu nabádají, aby se lidé při komunikaci ve "virtuálním světě" chovali opatrně a v žádném případě neposílali nikomu intimní fotografie nebo videa.

V krátké době se podobným případem zabývají místní kriminalisté už podruhé. Stejný scénář měl vyděrač v červenci připravený i pro jiného mladého muže z Klášterce. Tehdy požadoval "výkupné" 500 amerických dolarů.