Nejprve se zlodějka podle kriminalistů koncem července vloupala do peugeota zaparkovaného v ulici Bezručova. I když se z něj nic neztratilo, poškozením vznikla škoda za přibližně třináct tisíc korun. V srpnu pak společně se svým 40letým známým z Prahy využila příležitosti a odcizila horské kolo, které bylo opřené u obchodního centra v Chomutově. Její parťák ho měl poté schovat u sebe doma. Policistům se krádež podařilo objasnit, kolo zajistili a vrátili majiteli. 

Posledních krádeží se žena měla dopustit minulý týden. Šlo o ukradenou květinu za 49 korun a boty za 899, obojí v obchodním centru v Chomutově. Policisté ženu dopadli hodinu poté, co utekla s kořistí.

Dotyčná už byla vloni za majetkovou trestnou činnost odsouzena, nyní je obviněna z krádeže a poškození cizí věci. Na rozhodnutí o vině si počká ve vězení. Tam byla převezena proto, že nedodržela podmínky podmíněného trestu. Pobyt za mřížemi si v případě uznání viny soudem může prodloužit až o další tři roky. Společníkovi, který je stíhaný na svobodě, hrozí dvouletý trest.

(glo)