Lovosický sociální demokrat jej v posledních letech kritizoval na svém blogu i v médiích a Housku označoval za "neodsouzeného vyděrače" nebo člověka, který je živ z kriminální činnosti. Soud Pieglovi nařídil, aby se Houskovi prostřednictvím blogu omluvil a uhradil mu asi 23.000 korun za soudní výlohy. Piegl se ale hodlá odvolat. Houska se chce soudit i s dalšími, včetně bývalého předsedy ČSSD Jiřího Paroubka.

Houska patří do krajského vedení ČSSD a je životním partnerem hejtmanky Jany Vaňhové. Podle Piegla je jedním z těch, kteří mají hlavní podíl na údajném rozkrádání peněz z rozpočtu krajského úřadu a dalších veřejných rozpočtů. Kritizoval mimo jiné způsob, jakým Houska zbohatl v roce 1997 na prodeji pozemků pro chomutovský hypermarket Globus, a také prohlásil, že "chomutovské pořádky začal zavádět i na kraji", což je prý příčinou současného marasmu. V otevřeném dopise kritizoval i krajského šéfa ČSSD Arna Fišeru za to, že údajně napomáhal předraženým zakázkám.

Ústecký soud rozhodl, že by se Piegl neměl na adresu Housky od nabytí právní moci už nijak urážlivě vyjadřovat, a nařídil mu omluvu. "Vážený pane Housko, tímto se Vám omlouvám, že jsem Vás opakovaně nepravdivě obvinil z toho, že se dopouštíte trestné činnosti, kdy jsem zejména uvedl, že kradete, podvádíte a korumpujete," má Piegl zveřejnit na svém blogu. "Proti tomu rozsudku se odvolám. Připadá mi nemyslitelné, aby někdo musel prokazovat, že gauner je opravdu gaunerem," řekl ČTK v první reakci Piegl.

V severočeské ČSSD se loni vyhrotilo mnoho sporů, žádný z nich ale zatím nerozhodoval soud. "Další žaloby mám podané na pana Paroubka a další lidi, včetně pana (bývalého šéfa tiskového odboru ČSSD Petra) Dimuna. I novináři si budou muset zvyknout, že bez důkazů není možné někoho označit za mafiána," řekl ČTK Houska. Ve všech případech podle něj jde o žaloby na ochranu osobnosti.