Případ Viktora Štingla zvolna míří do finále. Za pouhých devět dní stane bývalý elitní voják před soudem. Státní zástupce přitom podal obžalobu k soudu teprve před měsícem.

Podle žalobce znásilnil šestitýdenní holčičku. Obžaloba dále hovoří o znásilnění devítileté dívky, k němuž měl Štingl přes internet nabádat dosud neznámého muže. Další znásilnění dětí do deseti let prý plánoval. Případ bude projednávat brněnský krajský soud.

První dvě hlavní líčení jsou naplánována na 17. a 18. dubna od půl deváté dopoledne. Kauzu bude řešit krajský soudce Daniel Plšek. Jestli padne i rozsudek zatím není jasné. Kdyby soud shledal třiačtyřicetiletého Viktora Štingla vinným, hrozí mu až dvanáct let vězení. Stejný trest pak hrozí i matce, která mu za pět set korun měla prodat svou šestitýdenní dceru k sexuálním hrátkám. Žena je trestně stíhána na svobodě.

„Nevěřím ve spravedlnost. Něco mu najdou"

S Viktorem Štinglem se zná osmnáct let. Podle vlastních slov jsou jako bratři. Obžalobu svého kamaráda považuje Pavel Z. od samého začátku za vykonstruovanou. Za dokonale nastraženou past.

Lidové moudro říká, že na každém šprochu je pravdy trochu…
Hm. Znám ho. V tomto případě ale výjimka potvrzuje pravidlo.

Říkáte to s velkým přesvědčením. Kde berete tu skálopevnou jistotu?
Viktora znám skoro dvacet let. Prožili jsme spolu hodně dobrého i zlého. Věřte, on není člověk, který by na něco takového třeba jen pomyslel.

Policie a státní žalobce tvrdí něco jiného.
No jistě. Policie. Má jednoho svědka, dle mého názoru velmi důvěryhodného (ironické ušklíbnutí). Řekněte sám, která matka by prodala vlastní dítě? Od začátku tvrdím, že jde o komplot. Nevím kdo a proč to na Viktora ušil, ale celý případ je vykonstruovaný.

Blíží se soud. Myslíte, že bude stejného názoru jako vy?
Ne. Nevěřím ve spravedlivý verdikt. Tam to má někdo dobře ošéfované. Soud ho neosvobodí už jen kvůli mediální kampani, která se rozpoutala. A přeci nepůjde proti policajtům. Navíc mají dobře spočítáno, že by museli vracet odškodné. Oni si na něj něco najdou.