Opravdu „šikovného“ syna má jedna žena z Chomutovska. Přestože mu není ještě ani osmnáct let, dokáže se o sebe i svoji mámu řádně postarat. Co na tom, že všechno, co domů přinese, předtím někomu jinému ukradne. Mamince to příliš nevadí, ještě syna kryje. Teď se ale zřejmě budou muset na delší dobu rozloučit, mladíkovi totiž zatkla tipec policie.


Loupil jen ve dne


Mladý muž se specializoval na vykrádání rodinných domků v Mostě. Jen během ledna jich ve městě stihl „vybílit“ sedm. Z cizích příbytků si odnesl věci za 516 tisíc. Další škodu ve výši 147 tisíc korun způsobil´majitelům tím, že při vloupačkách poškodil zařízení domů. „Pachatel si většinou vybíral nové domky, do kterých se vloupal během dne, když byli majitelé v zaměstnání,“ řekla k případu mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Ze čtyř domů pak odcizil notebooky, peníze, doklady, foťáky a šperky. „V jednom případě se spokojil s krabicí čokoládových bonbónů, protože ho z místa vyhnal bezpečnostní alarm. Při své rychlém odchodu, ale poškodil vybavení bytu za padesát tisíc korun,“ doplnila Světláková.


Přizval si komplice


Na další tři vloupačky si pachatel pořídil komplice. Stal se jím jeho 18letý kamarád. Z domů pak oba zloději odnesli elektroniku, šperky, nářadí, ale třeba i celý nábytek. „Z domku v Souši ukradla dvojice celou novou kuchyňskou linku, kterou odvážela v autě natřikrát. Mladistvý pachatel si ji pak naistaloval do bytu ke svém matce,“ sdělila dále Světláková.


Matka syna kryla


Mladého zloděje policisté zadrželi tento týden v jednom pronajatém bytě na Chomutovsku, kde žil se svojí matkou. Žena zřejmě o zlodějských výpravách syna věděla, neboť jí její povedený synek nosil lup domů a ona si kradených peněz a věcí bez výčitek užívala. Navíc si byla dobře vědoma toho, že synovi, byla nařízená ústavní výchova a on z pasťáku utekl. Nijak jí to ale nevadilo. „Žena proto byla obviněna z trestného činu podílnictví a maření výkonu úředního rozhodnutí,“ řekla Světláková.


Čeká ho cela


Mladý zloděj má teď na krku, stejně jako jeho 18letý komplic, který ukradl věci za téměř 300 tisíc korun, tři paragrafy, a to konkrétně obvinění z trestného činu krádeže vloupání, poškozování cizí věci a porušování domovní svobody.

Policejní komisař navíc na mladistvého zločince podal návrh na uvalení vazby. Je totiž i ve svém nízkém věku v podstatě už zkušeným recidivistou. „Už loni byl tento mladík policisti stíhán za vykradení dvanácti bytů v Mostě,“ vysvětlila mluvčí. Osmnáctiletý komplic je stíhaný na svobodě.