Až dva roky vězení hrozí muži, kterého policie obvinila z trestného činu podplácení. Toho se měl dopustit, aby jeho kamarádka nemusela do vězení. 

„Kamarádka zmíněného muže měla na základě rozsudku soudu vykonat trest obecně prospěšných prací ve výměře 200 hodin, a to za zanedbání povinné výživy. Odpracovat si ho měla v dopravním podniku, kam však přišla jen párkrát a vykonala zde práce v rozsahu pouhých několika hodin,“ vysvětlila policejní mluvčí Miroslava Glogovská. 

Nyní už obviněný kontaktoval zaměstnance dopravního podniku, který měl osoby s trestem obecně prospěšných prací na starosti. Měl mu nabídnout pět tisíc korun za potvrzení, že žena trest řádně absolvovala. To však zaměstnanec odmítl a vyhodil ho. 

„Policisté se o události dozvěděli od pracovnic Probační a mediační služby v Chomutově, na základě jejichž oznámení případ začali prověřovat a následně ze spáchání trestného činu podplacení obvinili 32letého muže. Tomu v případě soudem prokázané viny podle zákona hrozí až dvouleté odnětí svobody,“ uzavřela mluvčí Glogovská. 

Mohlo by vás zajímat: Lavičky, květiny, mlatové cesty. Zoopark promění hlavní trasu v promenádu

Zdroj: Deník/Miroslava Šebestová