Jednalo se již o druhou kontrolu těchto podniků během 14 dnů. Ani tentokrát bohužel nebylo vše v pořádku.


Sídlištní bary pod kontrolou


Hlídky zamířily do barů a heren přímo na chomutovských sídlištích. Zajímalo je, jestli se v nich nenalévá mladistvým a zda nehrají na automatech děti či lidé, kteří pobírají sociální dávky. Pátrali též po hledaných osobách a kontrolovali dodržování městských vyhlášek. A jak akce dopadla?

„Jednomu muži byla na místě uložena pětisetkorunová pokuta za to, že zakoupil 17leté slečně alkohol. Dvě dívky, které nemohly prokázat svoji totožnost, skončily na policii a museli si je vyzvednout rodiče. V jednom baru provozovatel neoprávněně vybíral vstupné a na dalších třech místech pak nezákonně provozovali výherní automaty,“ vypočítala zjištěné prohřešky mluvčí chomutovské policie Marie Pivková. Všechny přestupky si na místě převzaly k vyřízení pracovnice magistrátu.


Třináct mladých opilců


Podobná policejní akce se v Chomutově uskutečnila již před dvěma týdny z 22. na 23. ledna. Tehdy policisté narazili na 13 mladých lidí, kteří ještě neoslavili osmnácté narozeniny, ale už byli pod vlivem alkoholu.

Všichni skončili na policejní služebně, kde vysvětlovali, kdo jim nalil. Poté byli předáni rodičům nebo domů převezeni za asistence sociálky.
Za uplynulých devět měsíců policisté, strážníci a pracovnice magistrátu provedli v chomutovských restauracích a hernách na sto padesát kontrol, což představuje přes 820 zkontrolovaných podniků. Další kontroly budou následovat.