Pozdě, ale přece

Svědek k soudu dorazil se zpožděním, omlouval se špatným odhadem času, který potřeboval na příjezd do Chomutova z dvou set kilometrů vzdáleného bydliště. Muž koupil starší automobil, který v případu vydírání figuroval. Musel jej proto odevzdat policii. Na dotaz předsedkyně senátu řekl, že obžalovaného nezná a nikdy jej neviděl. „Auto jsem koupil na náhradní díly za 15 nebo 20 tisíc korun od známého,“ dodal.

V případě dalšího svědka navrženého obžalobou bude s jeho předvoláním nejspíš problém. Dosud se totiž nepodařilo zjistit jeho přesné jméno ani adresu trvalého bydliště. „U posledního svědka, jehož navrhla obžaloba, naopak žádný problém s dohledáním není. Důvodem, proč dnes nepřišel, je nejspíš nějaký zádrhel,“ řekla Chomutovskému deníku Chalupová.

Svěřil se matce

Obžaloba Husáka viní, že v době od srpna do října loňského roku přinutil o čtyři roky mladšího řidiče pekařského vozu z Teplic k vydání peněz nebo k čerpání úvěrů za účelem pořízení automobilu, televizoru či mobilního telefonu, které následně sám užíval. V případě odsouzení Husákovi hrozí až osmiletý trest.

Mladík měl postupně Husákovi předat hotovost nebo čerpat půjčky a spotřebitelské úvěry na nákup zboží v celkové výši přes 760 tisíc korun. Jen ze svého soukromého účtu vybral zhruba 420 tisíc korun. Se svými problémy se mladý muž svěřil matce až poté, když odhalila, že zůstatek na synově účtu, k němuž měla přístup, je téměř nulový. Případ oznámila na policii, která jej začala vzápětí vyšetřovat a posléze Husáka obvinila.