„O uvalení vazby rozhodla ve středu dopoledne soudkyně Okresního soudu Chomutov,“ upřesnila policejní tisková mluvčí Marie Pivková. Hrozí mu pobyt ve vězení v délce od jednoho a půl do pěti let. Obviněný byl z trestných činů pokus těžkého ublížení a nebezpečné vyhrožování, kde je trestní sazba od tří do deseti let. Vzhledem k jeho nízkému věku by ale měl být trest poloviční.

Chlapci se ve vazební věznici dostává odborně zaměřené péče, podle slov mluvčího Jaroslava Kindla na cele není sám.

Žák, dosud vnímaný, jako bezproblémový a nadějný, napadl v pondělí v půl deváté ráno sekretářku státního gymnázia v Mostecké ulici. S výkřiky „Tohle je teroristický útok,“ ji několikrát uhodil do hlavy paličkou na maso. Vyzbrojený byl také velkým kuchyňským nožem, který naštěstí nestihl použít. Zneškodnil ho ředitel spolu se školníkem. Ženu odvezli do nemocnice s tržnou ránou na hlavě a nervovým otřesem, chlapce si převzala policie (více ZDE).

Mladý pachatel už v tuto chvíli není veden jako student chomutovského gymnázia. „Proběhlo správní řízení, načež byl vyloučen,“ krátce informoval ředitel Jaroslav Zahrádka.

Aby se podobně závažný incident nemohl někdy v budoucnu zopakovat, uvažuje vedení školy o dalších opatřeních. „Bude to záležitost příštích dnů a týdnů, nerad bych ale předjímal,“ podotkl ředitel Zahrádka. Gymnázium je částečně vybaveno kamerami.