Byl předvolán v rámci procesu s obžalovanými v případě přepadení Raiffeisen banky v Chomutově z prosince 2007.

Obžalovaní, kromě jednoho muže, který údajně dal lupičům informace o bance, přijeli 14. prosince 2007 mezi čtvrtou a pátou hodinou odpoledne do Chomutova, přepadli bankovní pobočku Raiffeisen banky a získali přes 7 milionů korun. Následovala honička a přestřelka v autě. Muži byli zatčeni v říjnu 2008, ukázalo se, že šlo i o vojáky z povolání. V září 2009 s nimi začal proces u ústeckého Krajského soudu.

Tam v pondělí vypovídal svědek, který využil možnosti vypovídat v utajení. Jeho hlas šel přes reproduktor a byl zkreslený. Utajení si zvolil, protože se bál obžalovaných, kteří ho znají. Ještě před výslechem svědka se víceméně obecně tušilo, že jde o vojáka z posádky, kde hlavní obžalovaní sloužili.

Svědek prý zaslechl přes dveře rozhovor, ve kterém se obvinění bavili o podrobnostech celé akce a kdo ji jak zpackal.

Výpověď svědka trvala několik hodin, obhájci jeho slova zpochybňovali a kladli detailní otázky. Například chtěli slyšet přesná slova, co kdo řekl v místnosti za zavřenými dveřmi.

Utajený svědek odpovídal několikrát, že si přesně již nevybavuje, co přesně slyšel, ale, že to je uvedeno ve výpovědi, kterou učinil před rokem na policii.

Byl poněkud úzkostný, odmítal odpovídat na některé otázky, aby nebyla prozrazena jeho identita, ačkoliv otázky byly dostatečně obecné, aby jeho identitu neprozradily.

Z průběhu procesu vyplynulo, jak asi došlo k útěku, při kterém se podařilo skupině lupičů zmizet. Auto s lupiči zastavilo asi tři kilometry za Chomutovem na dohodnutém místě, v lese vůz zapálili. Schimmerle s Vlčkem prý z místa odjeli vozidlem VW Polo, které bylo zaparkováno na neznámém místě v okresu Chomutov.

Rigan, podle obžaloby, odjel autem Audi A6, ve kterém svezl k policejní hlídce hlídače z banky, kterého předtím využili jako rukojmí. Stopnul si audi na okraji silnice a nechal se vysadit u nejbližší policejní hlídky.

V nejhorší situaci byl Todorovič a Schäfer. Ti se schovali v lese nedaleko od hořícího VW Transporter. V lese se skrývali až do druhého dne do odpoledních hodin, kdy je vyzvedl Pavel Rejman, kterého již brzy ráno telefonicky požádali o odvoz.

Rejman je vojákem z povolání, kolegou Todoroviče. U soudu Rejman uvedl, že v prosinci 2007 mu před Vánoci v sobotu zavolal k ránu na mobilní telefon Todorovič. Řekl mu, že jsou po nějaké oslavě a nemají odvoz. Rejman si půjčil auto a jel pro ně, rozvezl je po republice, k Praze a k Pardubicím.

Související články najdete na obrazovce vpravo nahoře.