Podmínečný trest 30 měsíců s odkladem na tři roky a zákaz řízení motorových vozidel na dobu tří let. Takový je trest, který v pondělí 24. dubna u Okresního soudu v Lounech slyšel 64letý Bohumil Vimer. Ten loni v březnu havaroval s autobusem mezi Sulcem a Panenským Týncem na Lounsku. V autobuse jely na výlet do Prahy děti ze školy ve Vejprtech na Chomutovsku, při nehodě utrpěli vážná zranění tři školáci, další třicítka lidí z autobusu byla zraněna lehce.

Rozsudek není pravomocný. Obě strany, obžaloba i obhajoba, si ponechaly lhůtu na podání odvolání.

Nehoda autobusu s dětmi u Panenského Týnce si vyžádala na čtyři desítky zraněných
Za nehodu autobusu s dětmi z Vejprt mohla podle znalce rychlost

Řidiči autobusu za trestný čin obecné ohrožení z nedbalosti hrozilo až osm let vězení. Soudce s ohledem na jeho profesionální řidičskou minulost bez většího pochybení rozhodl o podmínečném potrestání.

Nehoda se stala loni 9. března po osmé hodině ráno na silnici I/7 Praha – Chomutov v místě, kde končí čtyřproudový obchvat Sulce. Autobus dostal smyk, převrátil se a skončil v lesíku vedle silnice.

Rychlost na namrzlé vozovce

Silnice tam byla v tu dobu hodně namrzlá. Kromě zmíněné havárie autobusu tam došlo k celé řadě dopravních nehod. Na to poukazovala obhajoba. Obžaloba řidiči autobusu kladla za vinu, že jel ale příliš rychle. V místě, kde je značkou povolena maximální šedesátikilometrová rychlost, jel 98.