Exploze, jež byla důsledkem vaření drog, otřásla bytem loni 11. ledna v pozdních odpoledních hodinách. Šestačtyřicetiletého a dvaatřicetiletého muže spolu s jednadvacetiletou ženou státní zástupce viní z obecného ohrožení z nedbalosti a z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. V případě odsouzení jim hrozí až pětiletý trest.

Při neodborné manipulaci s chemickými látkami vznikl požár s následnou explozí, která poškodila zařízení bytu. Předběžnou škodu majitel domu odhadl na 80 tisíc korun.

Mladší z mužů utrpěl při výbuchu zranění, léčil se na popáleninovém centru v pražských Královských Vinohradech. Jeho společníci vyvázli bez újmy na zdraví.

Trojice podle sousedů obývala byt neoprávněně, což potvrdil i Josef Tvrdý, předseda Stavebního bytového družstva Chomutov, jemuž byt patří. Uživatelka bytu jej podle něj pronajímala nelegálně. Už v listopadu 2013 tam bydleli načerno první nájemníci, které správce vykázal. Narkomani, kteří způsobili výbuch, byt obývali od konce prosince předloňského roku. I oni se měli vystěhovat, a to jen den před explozí. Příkazu však nedbali.