Jedenáct let má strávit za mřížemi 25letá Michaela Palivcová z Mostu. Soud ji poslal za mříže kvůli pokusu o vraždu. Palivcová loni v prosinci v chomutovském bytě v Arbesově ulici málem ubodala k smrti svého 31letého druha. Svoji nemalou roli při útoku sehrál alkohol.

Nutné obraně neuvěřili

Palivcová žila se svým přítelem ve společné domácnosti asi rok, než se ho pokusila zabít. On chodil do práce, ona byla nezaměstnaná. Před tragickou událostí společně popíjeli až do noci. Obžalovaná šla pak z hospody domů a v ranních hodinách přišel i její druh. Došlo k hádce, při které Palivcová tasila nůž a sedmkrát svého přítele bodla do hrudníku. Nakonec těžce zraněnému druhovi zavolala záchranku. Díky rychlé pomoci zdravotníků muž přežil.

Na první pohled křehká žena (v době útoku vážila jen něco málo před 40 kilo) činu u soudu litovala. „Nechtěla jsem ho zabít, bylo to v sebeobraně. Jak jsem byla opilá, tak jsem to přehnala,“ řekla s pláčem.

Tvrdila, že se v podstatě jen bránila, protože její přítel, který měl v krvi přes 3 promile alkoholu, byl agresivní. Prý ji napadal častěji. Soud této verzi však neuvěřil. Žena totiž na muži klečela a bodala ho do zad. Znalec navíc uvedl, že Palivcová je člověk s agresivní povahou, navíc s hysterickými sklony. I když na druhou stranu velmi inteligentní.

Osudové nože

Palivcová měla k nožům „vřelý“ vztah už několik let. Nožem svého druha poranila už v září 2009. Tehdy ji muž probudil, zda neví, kde jsou cigarety, pak se pohádali. On ji prý vzal pod krkem. Ona ho bodla do ruky. V roce 2007 zaútočila nožem na svého manžela, který jí dal prý facku a ona ho kudlou sekla do hrudníku. Čepel nože Palivcová obrátila i sama proti sobě. Demonstrativně si jednou způsobila dvě drobné ranky na stehnech. Chtěla tím zabránit manželovi v opuštění domácnosti. Později si při hádce s druhem dokonce podřezala předloktí.

Děti ji nezajímají

Palivcová selhala i jako matka. Má tři děti, které ji v podstatě nezajímají. Jedno je v ústavu. Další dvě – chlapce a holčičku – vychovává, jak uvedla, „manželka tchána, protože já sama nemám dobré domácí zázemí.“ Dětem ani nekupuje dárky, protože prý nemá peníze. Přitom ale se svým druhem často popíjela v restauracích, což zcela určitě zadarmo nebylo.

Přestože Palivcová svého přítele málem zabila, má ji muž podle jejích slov stále rád. Navštěvuje ji ve vazbě a dokonce jí měl sehnat advokáta.
Zda půjde Palivcová skutečně na 11 let sedět, zatím ještě není jasné. Rozsudek dosud není pravomocný. Obžalovaná i státní zástupce si ponechali lhůtu na odvolání