„Vyšetřovatel případ odložil. Z provedeného rozsáhlého prověřování včetně výsledku soudní pitvy a ze závěrů dalšího vyžádaného znaleckého posudku z oboru zdravotnictví vyplynulo, že ve věci nejde o podezření z trestného činu,“ uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Třiadvacetiletý muž 15. března 2021 dorazil do chomutovské nemocnice s bolestmi na hrudi a těžce dýchal. Podle tvrzení jeho příbuzných mu zdravotníci údajně dlouho nechtěli pomoci, na ošetření dlouho čekal, posílali ho prý na různá oddělení.

Ze smrti mladíka rodina obviňovala špitál. „Měl silné bolesti na hrudi, dýchací potíže, dýchalo se mu těžce, brněla ho ruka,” řekl tehdy Deníku člen rodiny. Rodina si stěžovala, že na ošetření prý muž čekal dlouhé desítky minut. Nejprve údajně rodina volala na pohotovost, tam jim podle jejich tvrzení měli říct, aby mladíka přivezli. Když do nemocnice dorazili, mělo jim být následně řečeno, že mají jít na interní ambulanci. Jenže tam podle slov rodiny nechtěli muže ošetřit, a tak se prý vrátili k pohotovosti.

Nemocnice Chomutov. Ilustrační foto.
Rodina viní ze smrti mladíka chomutovskou nemocnici. Špitál pochybení odmítá

Tam sice ještě oficiálně neměli ordinovat, rodina ale prý prosila o ošetření, byla ale údajně odmítnuta s tím, že si má zavolat záchrannou službu. „Volali jsme záchranku, díky tomu ho vzali,“ tvrdil tehdy člen rodiny. V interní ambulanci Viktor M. zkolaboval, lékaři se ho snažili oživit, ale ani resuscitace už nepomohla.

Zástupci chomutovské nemocnice od začátku případu nařčení odmítali, říkali, že zdravotníci nic nezanedbali. Muž se prý poté, co přišel na ambulanci, zhroutil. „Pacient zkolaboval, na místě mu byla poskytnuta hodinová resuscitace. Bohužel, muže se oživit nepodařilo. Nemocnice odmítá pochybení,“ reagovala tehdy Jana Mrákotová, tisková mluvčí Krajské zdravotní.

Policie nyní případ po prošetření uzavřela s tím, že se žádný trestný čin nestal, nikdo nebude stíhaný. Rozhodnutí o odložení je pravomocné.