Při jeho podrobném vyšetření dospěli k závěru, že se nezaměřuje na děti, je ale promiskuitní a v sexu hledá riziko, protože touží po dobrodružství.

Znalkyně před soudem

Soud tím ve čtvrtek šokovala znalkyně sexuoložka Růžena Hajnová. „Je promiskuitní a stále hledá nové podněty. Vyhledává riziko a touží po dobrodružství, které mu přináší uspokojení. Na děti jeho sexualita ale zaměřená není," prohlásila znalkyně. Její kolegyně psycholožka Marcela Langová – Šindelářová k tomu dodala, že Štingl je emočně labilní a proto potřebuje silnější zážitky, než ostatní. „Nedohlíží ale důsledky svého jednání," uvedla.

Že by byl pedofil, nechtějí věřit ani jeho známí a sousedé z Libědic. „Mám dvě malé děti a nikdy bych se nebál mu je svěřit. Klidně bych je s ním poslal na cestu kolem světa," řekl již před časem Chomutovskému deníku kamarád Pavel.

Sám Štingl se hájil také. „Jsme spolu bezmála 20 let a myslím, že pokud bych byl takový, za kterého mě uvádějí, tak bych to před Vámi asi těžko skryl," psal z vězení v dopise své manželce. „Přetvařovat se dá dny, měsíce, ale opravdu ne roky a ještě ne před tím, s kým žiji. Takovým člověkem se nestane někdo ze dne na den a pokud by byl nemocný nebo měl určité chutě v tomto směru, tak dřív nebo později by to na povrch stejně vyplavalo."

„Nevěděla jsem, co chce s dcerou dělat"

Před soud včera dorazila také matka, která podle obžaloby Štinglovi půjčila své měsíc a půl staré dítě, aby je mohl znásilnit. Dvacetiletá žena je stejně jako on obžalovaná ze znásilnění.

Muž podle obžaloby znásilnil dívku loni v březnu v Brně. „Po její matce chtěl, aby mu sehnala ještě čtyřletou dívku. K jejímu znásilnění ale nedošlo, protože ten den, kdy byla akce domluvená, ho v Brně zatkla policie," uvedl státní zástupce Jiří Morava.

Obžalovaná uvedla, že Štingl její dceru opravdu viděl. „Živila jsem jako prostitutka. Byl to můj klient. Seznámili jsme se na ulici. Na jedné ze schůzek chtěl, abych mu přinesla ukázat dceru. Před tím jsme se o ní totiž bavili," prohlásila žena.

Když dítě donesla do auta, chtěl po ní Štingl, aby je svlékla. „Nevěděla jsem, že ho vzrušují děti, proto jsem to udělala. Nahnul se nad ni a asi ji dal pusu mezi nohy. Nejsem si ale jistá, neviděla jsem to," konstatovala.

To ji prý vyděsilo. Dítě oblékla a nechala se odvézt domů. „Chtěl, abych mu přivedla i svou čtyřletou sestřenici. Slíbila jsem to, ale nemyslela vážně. Potřebovala jsem se ho jen zbavit. Nemám s pedofily žádnou zkušenost. Nepoznala jsem nejdříve, že je divný," hájila se v slzách žena.

Přepis telefonního rozhovoru, který přečetl předseda senátu Daniel Plšek, ale jasně prokazuje, že žena o Štinglových záměrech věděla už před jejich setkáním. Muž jí za to slíbil stálý přísun peněz. Nakonec dostala jen několik stovek za sex, který s ním měla ona.

Po výslechu obžalovaná požádala, aby jí sociální pracovníci dceru, která je teď v dětském domově, vrátili. Dítě podle lékařů nemá po události žádné psychické ani fyzické následky.