Ani přes veškerou snahu lékařů se život čtyřiačtyřicetiletého muže z Jirkova nepodařilo zachránit. Do ústecké Masarykovy nemocnice sebevraha s fatálními poraněními vnitřních orgánů a mnohačetnými zlomeninami transportoval vrtulník záchranářů. Zemřel ještě týž den v odpoledních hodinách.

Mužovo úmrtí potvrdil mluvčí společnosti Krajská zdravotní Jiří Vondra. „Ani přes okamžitou pomoc lékařů a rozsáhlý operační zákrok nebylo možné muže zachránit. Jeho zranění byla neslučitelná se životem," uvedl.

Muž se o sebevraždu pokoušel opakovaně, což potvrdili lidé z jeho okolí. „Moc ho neznáme, jen víme, že byl nemocný a už to zkusil třikrát," uvedla skupinka místních. Podle dalšího zdroje nezávislého na sousedech muž zvolil ve snaze ukončit svůj život v jednom případě i podřezání žil.

Lidé muže našli okamžitě po dopadu a ihned přivolali pomoc. Se záchranáři, kteří na místo dorazili, muž ještě komunikoval. Vzhledem k povaze a závažnosti jeho zranění bylo ale nutné přivolat záchranářský vrtulník. Dosedl přímo doprostřed sídliště.

Nebylo to poprvé, co se muž pokusil o sebevraždu. Více o případu ZDE.