Šestadvacetiletý Chomutovák si nepočínal jako diletant, ale ani se nechoval jako profesionál. Vyhlédl si čerpací stanici Lukoil za zimním stadionem, kam krátce po půlnoci z pátku na sobotu vběhl s kuklou na hlavě a na obsluhu vytáhnul nůž. Pod pohrůžkami si vynutil peníze, z pokladny si odnesl asi čtyři tisíce korun.

Chomutovskému deníku se podařilo kontaktovat i jednu svědkyni případu. „Nikomu se naštěstí nic nestalo, hlavně díky tomu, že obsluha hned otevřela kasu a peníze mu dala,“ uvedla mladá žena. Mladík pak utekl.

Čerpadlářka na místo zavolala policii, ale vyšetřovatelé nestačili celé místo ani pořádně prozkoumat. Od svých kolegů dostali během vyšetřování echo, že pachatel se sám udal. Zavolal na linku 158 a ke všemu se přiznal.

Nemusely to být ale jen výčitky svědomí, co ho dohnalo k telefonátu na policii. Podle vědkyně, která si nepřeje zveřejnit své jméno, zamířil totiž mladík s uloupenými penězi do herny. „Udal se, až když prohrál i tyhle peníze,“ prozradila.. „Řekl, že ho to prostě napadlo, tak to udělal. A že už to víckrát neudělá,“ podivuje se nad lhostejností mladého lupiče žena.

Vyšetřování a obvinění ale samozřejmě neujde. „Případ je šetřen jako loupež a pachatel je stíhaný na svobodě,“ dodala policejní mluvčí Šárka Poláčková.
Jak k tomu dodala zmíněná svědkyně, není to zrovna příjemné pomyšlení, že lupič pobíhá na svobodě. „Co obsluha stanice? Zase bude čekat, až si někdo z nožem nebo dokonce pistolí přijde jako do bankomatu??“ děsí se žena. „V poslední době se v Chomutově dějí hrozné věci…“