Kadaňské sídliště zažilo hrůzný večer. Otec versus syn. Jejich prudká hádka na ostří nože skončila smrtí pětašedesátiletého seniora.

„To je policie? Rychle přijeďte, táta je pobodaný. Asi je to vážné." Roztřesený hlas oznamující tragédii ani netuší, jak blízko je smutné pravdě. Rodinnou výměnu názorů nakonec otec, hlava rodiny, nepřežil. Po několika hodinách vyšetřování nasazují muži zákona pouta jeho dvacetiletému synovi.

„Bylo to jako z nějaké americké kriminálky"

Poklidnou atmosféru nedělního deštivého večera protínají policejní sirény. Během několika málo minut je panelák v kadaňské Golovinově ulici obehnán barevnou páskou, dovnitř ani ven se nikdo nedostane. Policisté se pouští do práce. „Na základě telefonického oznámení tady krajští kriminalisté šetřili úmrtí pětašedesátiletého muže, který zemřel na následek bodného zranění," uvádí policejní mluvčí Alena Bartošová.

„Že prý se tady stala vražda…"

V těchto chvílích je již sídliště na nohou. Co se tady proboha stalo? Nikdo nic neví, mezi lidmi se šíří dohady. „Bylo to jako z nějaké americké kriminálky. Všude plno aut, policajtů, vůbec jsem nechápala, co se to děje. Jsme tady taková klidná ulice," vypráví paní Stáňa z protilehlého domu. „Pak přišel šok. Mezi lidmi začala kolovat zpráva, že se tam stala vražda," dodává tajemně důchodkyně.

V šoku nakonec nezůstává pouze ona. Z místa činu totiž policisté odvádějí s pouty na rukou syna zemřelého muže. Ten si již v současné době převzal i obvinění. „V souvislosti s případem včera policisté obvinili mladého muže z trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti. Obviněný je příbuzným oběti," upřesňuje současný stav mluvčí.

„Mladej je sice od rány, ale nikoho by nezabil"

Zatímco sousedé tento fakt přijímají, nejbližší rodinní přátelé a příbuzní pochybovačně kroutí hlavou. Hovoří o nešťastné nehodě. „Rozhodně se mladýho nechci zastávat. Není to žádný beránek a pro ránu nejde daleko. Ale vytáhnout na tátu nůž, to opravdu ne," říká starší muž, který si nepřeje být jmenován.

Jeho vedle stojící mladý syn chvíli poslouchá a přidává své vysvětlení. „Je to pravda. Oni jako rodina byli fakt v pohodě. Občas trochu spory, ale ty jsou snad všude. Podle všeho může za tragédii dva dny stará hádka právě syna se svou matkou."

Mladíkovi se o celé věci moc mluvit nechce. Přemýšlí a ujišťuje se, že jeho vyprávění nebude nijak překroucené. Když se mu dostane kladné odpovědi, rozpovídá se. „Pohádali se. On a máma. Ona to bohužel nějak psychicky nezvládla a skončila v nemocnici. A tady to asi začalo. Jeho otec toto neunesl, asi se i maličko opil a vyrukoval s výčitkami. A pak už to šlo ráz na ráz. Co já vím, tak na něj táta vytáhl nůž, začali se přetahovat a neštěstí bylo na světě. Myslím ale, že to celé byla nešťastná náhoda. Vlastně spíše nehoda."

Možný trest? Deset let za mřížemi

Jak se celá věc skutečně stala a co všechno se ten večer v bytě kadaňského paneláku seběhlo, ví asi jen obviněný sám. Nyní ho čeká celá série výslechů a v případě prokázání viny až desetiletý trest za vězeňskými mřížemi.