Vášnivé diskuze, bezmocná zloba, rozhořčení i nezištná pomoc. Středeční tragédie, při které někdo na Březenecké zapálil kotce i se psy (více ZDE), je stále živá. Reakcí, vyvolaných hrůzným činem, je mnoho. A všechny mají společnou myšlenku. Chceme pomoci.

I na našem webu se několik lidí vyslovilo pro myšlenku založit veřejnou sbírku. "Osobně bych se přiklonil k veřejné sbírce na rekonstrukci," napsal například čtenář Jimmy a další se k němu přidávají. 

Obrovská solidarita a účast, která se vzedmula po zveřejnění tragické události, překvapila celý chomutovský kynologický klub. „Ohlasy jsou úžasné. Lidé píší, volají, svoji účast projevují na diskuzních fórech. Při té veškeré hrůze je milým zjištěním, že člověk není lhostejný," říká jedna z klubových vedoucích Petra Černá.

A nezůstalo jen u psychologické podpory. Je také spousta těch, kteří nabízejí svou pomoc a to buď fyzickou, materiální nebo třeba finanční. „Hned další den po tragédii nám jeden hodný pán přivezl nový plot. Původní byl požárem zničený. Chomutovská stavební firma nám zase poskytla celou pracovní četu na likvidaci způsobených škod," vypočítává kynoložka a pokračuje, „pomohl i chomutovský magistrát, když poskytl odpadový kontejner. A je spousta dalších, kteří chtějí přispět finanční částkou nebo třeba pomocí při úklidu. Neskutečně moc si toho vážíme a chtěli bychom všem poděkovat."

Co bude dál vedoucí zatím moc neřeší. V jedné věci má ale naprosto jasno. Nové kotce se budovat nebudou. „Bojíme se. Riziko, že by se to mohlo stát znovu, je veliké."

Zatímco se v prostorách cvičáku likvidují škody, policisté a hasiči pátrají po šíleném pyromanovi. „Nyní již víme, že požár způsobila manipulace s otevřeným ohněm a nevylučujeme úmyslné zapálení," říká velitel hasičské stanice Jiří Hercík.

Mluvčí policie Marie Pivková k tomu přidává: „Zajištěné stopy posíláme na odbornou expertízu. Vyšetřování samozřejmě nadále pokračuje, případný pachatel bude čelit obvinění z trestného činu poškození cizí věci."